E hënë, 24 Janar, 2022
3.5 C
Tirana

Rama bën lëvizjen e rëndësishme para mbledhjes së seancës së parë të Kuvendit

Kreu i qeverisë Edi Rama, ka mbledhur paraditen e sotme në selinë rozë deputetët e rinj të PS-së që do futen në Kuvend të premten.

Mësohet se mbledhja po vazhdon prej më shumë se një orë, dhe përflitet se në qendër të diskutimeve është legjislatura e re dhe prioritetet e mazhorancës për këtë sesion.

Nuk dihen ende detaje nga ky takim që po zhvillohet një javë pasi kryesocialisti bëri rokadë në ekipin e tij.

Damian Gjiknuri do të jetë Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste në katër vitet e ardhshme, duke zëvendësuar Taulant Ballën. Ky i fundit do të mbajë vetëm detyrën organizative të kreut të Grupit Parlamentar.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   "E mbyllim në shkurt”/Rama mbledh Grupin Parlamentar të PS, ja çfarë do ndodhë

Zgjedhjet e nxehta të 6 marsit, 10 pritshmëritë për 6 bashki

Nga: Roland Qafoku Vendimi për zgjedhjet e pjesshme lokale të 6 marsit më shumë duket si një pushim i detyruar i kërkuar nga trajneri në...

Recitoi mes dëborës/Meta: Vargjet e mia shqetësuan çunat e “Ballkanit të Hapur”

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, është pyetur nga gazetarët sot për recitimin që bëri së fundmi në Korçë, ndërsa në qytetin juglindor kishte nisur...

Meta i përgjigjet “dhëmbë për dhëmbë” Ramës

Pa humbur kohë, presidenti Meta i është përgjigjur thumbave të kryeministrit Rama. Presidenti Ilir Meta i ktheu përgjigje deklaratave të Ramës, se më 6...

“Kreu i FSHF”, Meta: Dënoj çdo ndërhyrje të politikës, që synon shantazhimin!

Ndërsa foli për mediat pas homazheve te shtatorja e Ismail Qemalit, në bulevardin Dëshmorët e Kombit, Kreu i Shtetit, Ilir Meta është prononcuar edhe...

U ekzekutua nga një i mitur për hakmarrje, zbardhet ngjarja e rëndë në Lezhë

Një ngjarje e rëndë ka tronditur Lezhën. Një person është qëlluar për vdekje në fshatin Manati. Bëhet me dije se ka ndërruar jetë Lekë...