E martë, 19 Janar, 2021
-6 C
Tirana

Qeveria greke shtrëngon masat, ja deri kur do zgjasë izolimi

Pavarësisht se kushtet epidemiologjike janë përmirësuar, qeveria greke ka marrë vendimin për të shtrënguar masat. Nga nesër, në 6 në mëngjesit deri të hënën 11 janar, nuk lejohet lëvizja nga ora 9 në mbrëmje deri në 5 në mëngjes, me përjashtim të punonjësve dhe njerëzve që kanë nevojë për ndihmë mjekësore.

Dyqanet tregtare do të qëndrojnë të mbyllura, ashtu si edhe libraritë, sallonet e bukurisë. Kishat do të qëndrojnë të mbyllura për shërbesat e së dielës.

Qeveria greke apeloi ndaj qytetarëve që t’i përmbahen masave, dhe të jenë të durueshëm. Vendimi në fjalë synon uljen e mëtejshme të rasteve të reja, lehtësimin e presionit mbi spitalet dhe lejimin e rihapjes së shkollave në 11 janar.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mesi e gjuajti me shpullë, sulmuesi i Bilbaos: Ai u nxeh sepse e bllokova

Sulmuesi i Atletik Bilbaos, Asier Vijalibre do të mbahet më shumë mend për faktin se detyroi Lionel Mesin të ndëshkohej me karton të kuq...

Qeverisje me PS? Duma: Zero shanse, ofendim për sakrificat e demokratëve

Ish-deputetja Grida Duma hodhi poshtë mundësinë e një koalicioni të madh mes PS- së dhe PD-së. E pyetur për thashethemet që qarkullojnë së fundmi për...

Mediu: Të biem dakort me PD-në sa më shpejt të jetë e mundur që të mundim Ramën

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu është shprehur se bisedimet me Partinë Demokratike për arritjen e një marrëveshjeje vijojnë. Në ''Open”, Mediu tha se PR-së...

“Pyetjet i merr nga Basha“/ Gazetarja-Topallit: Merre telefonin shikoje

Gazetarja e ABC, Esiona Konomi dhe kryetarja e Lëvizjes për Ndryshim, Jozefina Topalli, janë përplasur në emisionin ''Log'' në lidhje me bashkëpunimin e tyre...

Akuza për spiunazh, Rusia dëbon dy diplomatë holandezë

Rusia ka dëbuar dy diplomatë holandezë në një veprim reciprok pasi Holanda dëboi dy diplomatë rusë në fund të vitit të kaluar. Ministria e Punëve...