E mërkurë, 22 Shtator, 2021
14.5 C
Tirana

Qeni nxjerr zbuluar shqiptarin, si iu gjetën 44 kg marijuanë

Sekuestrohen 44 kg marijuanë në kufirin greko-shqiptar, në rrugën periferike të Zagorit, Janine.

Policia greke ka ndaluar një automjet, ku u gjetën dhe sekuestruan 41 pako me 43 kg 800 gramë marijuanë.

Lënda narkotike u gjet me ndihmën e qenit nuhatës. Po ashtu, policia ka sekuestruar 735 euro dhe 2 celularë, ndërsa në pranga ka rënë drejtuesi i mjetit, një 32-vjeçar shqiptar.

Prej fillimit të vitit, policia greke ka sekuestruar mbi 1.6 ton marijuane që vinte nga Shqipëria.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Për një parlamentarizëm antimafie, antikorrupsion

Nga: Pëllumb Nako Parlamenti filloi punimet nën një normalitet absolut. Sigurisht, u krijuan edhe komisionet përkatëse, të njëjtë si të viteve e dekadave më parë....

Alternime kthjellimesh dhe vranësira. Nesër priten teshje shiu të izoluara

Ditën e merkurë, vendi ynë pritet të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiu...

Artan Hoxha: Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim ka zhvilluar së fundmi një takim me 15 prokurorët e SPAK, ku ka përçuar mesazhe të rëndësishme....

Lajçak i shqetësuar për situatën në veri të Kosovës

Përfaqësuesi i BE për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se ka njoftuar vendet e BE-së për situatën në veri të Kosovës. Me anë...

Kurti takim me ambasadorët e QUINT-it, zbulon vendimin e fundit

Kryeministri Albin Kurti ka pritur sot në takim ambasadorët e vendeve të QUINT-it, ku është diskutuar lidhur me reciprocitetin e targave me Serbinë. Kurti...