E martë, 28 Shtator, 2021
17.5 C
Tirana

Video/Këto janë 10 punët më të neveritshme në botë

10- Oshiya, shtytës i pasagjerëve në tren. Haset shpesh në Japoni, ku ka mbipopullim të trenave.

9-Mbledhës i helmit të gjarpërinjve. Nëse nuk ka vëmendje maksimale, kjo punë mund të bëhet lehtësisht vdekjeprurëse për ata që e ushtrojnë.

8-Mbledhës i të vjellave. Ofrohet zakonisht nga institucionet, që menaxhojnë parqet publike.

7-Vëzhguesi i tharjes së bojërave. Kompanitë e bojërave, përdorin gjithmonë disa njerëz për të parë sesi thahet gradualisht boja në mur.

6-Kujdestari i trupave të viktimave. Ai ka gjithmonë punë, kur policia gjen viktima në fazën e dekompozimit.

5-Fjetës profesionistë. Industria hoteliere, i punëson për të testuar nivelin e rehatisë së krevateve të tyre.

4-Zhvendosës profesionist të akullnajave. Puna e tyre është gjithmonë e lodhshme, dhe në mjedise të acarta.

3-Mbledhës i krimbave. Gjithçka që i nevojitet një profesionisti në këtë fushë, është një elektrik dore dhe një kovë.

2-Testues i ushqimeve për kafshët. Profesionistët në këtë fushë, paguhen deri në 75.000 dollarë në vit.

1-Ekzgaminim i sëmundjeve, përmes nuhatjes së erës së gazrave tek pacientët. Është një nga punët më të kërkuara në Kinë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Berisha, nga Ryersoni tek Yuri Kim

Nga: Mentor Kikia Zhvillimet që po ndodhin tani në politikën shqiptare janë më të rëndësishmet që kanë ndodhur që nga vitet 1990-1992. Dhe kanë për...

Bërnabiq: BE nuk po bën asgjë, ose fare pak për situatën në Kosovë

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, tha se Bashkimi Evropian, në këtë moment, “nuk po bën asgjë, ose po bën fare pak” në lidhje me...

Dojna Mema i bashkohet ‘Big Brother Vip’, zbulohet pozicioni që i është besuar

“Big Brother Vip” starton në fillim të tetorit. Edhe ky edicion do të drejtohet nga Arbana Osmani. Revista “Vip Magazine” ka zbuluar se Dojna Mema...

Asnjë i dënuar për atentatin tek ‘Komuna e Parisit’, lihen të lirë dajë e nip

Viktor Marku dhe Sebastian Mali, të cilët akuzoheshin për vrasjen e Hekuran Billës, janë liruar nga qelia. Me vendim të Gjykatës, nga ‘arrest me...

“Qeveritë të takohen më shpesh”, akademiku Rexhep Qosja mesazh Ramës dhe Kurtit

Në ceremoninë e vlerësimit nga Edi Rama me titullin “Kordoni i Madh me Yllin e Medaljes”, të zhvilluar në Prishtinë, akademiku i njohur Rexhep...