E mërkurë, 27 Janar, 2021
2 C
Tirana

‘Pushimet dimërore do zgjasin’, ministrja zbulon datat e rikthimit në shkollë

Ndryshe nga vitet e shkuara, situata me pandeminë ka ndryshuar rrjedhën e jetës. Ministrja e Arsimit, Evis Kushi, ndonëse nuk ka dhënë një datë fikse se kur nxënësit do të rikthehen në bankat e shkollës, ka konfirmuar se pushimet dimërore do të zgjasin më shumë.

Në një bisedë në studion e ABC, ajo tha se Ministria e Arsimit është në komunikim të ngushtë me Komitetin Teknik, për vijimësinë e zhvillimit të mësimit.

Kushi sqaroi se ende nuk është marrë vendimi, ndërsa dha dy data të vlerësuara si më të përafërta për nisjen e fillimit të shkollës pas pushimeve, kryesisht data 11 dhe 18 janar.

“I vetmi sinjal që kemi është që pushimet dimërore do të jenë më të gjata. Akoma nuk e kemi vendosur nëse do të jetë 11 apo 18 janar fillimi i shkollës. Theksoj se dinamika e pandemisë, do të ndikojë në vendimmarrje”, tha Kushi.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...