E shtunë, 19 Shtator, 2020
31 C
Tirana

Puna, shëndeti, dashuria/ Çfarë thotë horoskopi për ju sot

Më të lexuarat

EMRI/ Arrestohet 34-vjeçari që ekzekutoi Emiljano Ramazanin dhe Regis Runajn

Një 34-vjeçar ka rënë sot në prangat e policisë, pasi akuzohet se është porositësi dhe ekzekutuesi i dy vrasjeve të ndodhura në muajin korrik...

Mikroçipe në vaksinat anti-Covid? Ja çfarë thotë miliarderi amerikan Bill Gejts

Ai ka investuar shuma të mëdha parash, në përpjekje për të gjetur një vaksinë kundër koronavirusit, por ai është gjithashtu një objektiv i preferuar...

Forcat ‘Shqiponja’, FNSH-ja dhe RENEA ‘blindojnë’ vendin, 9 persona në pranga

Policia e Shtetit ka përcjellë të dhënat lidhur me operacionet që ka zhvilluar në mbarë vendin, sa i takon goditjes së veprimtarisë kriminale. Raportohet...

Dy letra të rralla/ Publikohet për herë të parë letërkëmbimi mes kreut të sapozgjedhur të Regjencës Mehdi Frashëri dhe Myslim Pezës

Nga: Marenglen KASMI Sot mbushen 78 vjet nga mbajtja e Konferencës së Pezës më 16 shtator 1942. Konferenca u mbajt në katundin Pezë, sikurse mori...

Ekzekutimi i Bujar Çelës/ 50-vjeçari u qëllua me 21 plumba nga tre armë me silenciator

Dalin në dritë detaje të tjera lidhur me ekzekutimin e Bujar Çelës mëngjesin e sotëm në Elbasan. Burime për Abcnews.al bëjnë me dije se viktima...

Bilanci/ Regjistrohet numër i lartë viktimash gjatë 24 orëve të fundit

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë shënuar 5 viktima nga koronavirusi në vend. Betejën me virusin e kanë...

Rama rikthen Bushatin, i propozon pozicionin e rëndësishëm

Rama ka propozuar që Komisioneri i Lirisë së Medias në OSBE, Harlem Desir, të largohet nga detyra dhe vendin e tij ta marrë Ditmir...

Pamjet drithëruese/ Vinçi gjigant rrëzohet papritur, brenda ndodhej edhe një punonjës

Pamje të frikshme janë regjistruar në Portin e Velencias në Spanjë, teksa një vinç 55 metra i lartë është rrëzuar, pasi u godit nga...

Arrestohet në Dubai bashkëshorti i Suada Sherifit, jeta e ish-Miss Shqipërisë pas mbylljes së qendrës estetike (FOTO)

Bashkëshorti i Suada Sherifit, Eldi Dizdari është vënë në pranga në Dubai. Arrestimi i tij është pjesë e një prej operacioneve ndërkombëtare më të...

Më e keqja s’ka kaluar ende. Dalin pamjet tronditëse të katastrofës në ishujt grekë (FOTO-VIDEO)

Sikundër ishte paralajmëruar edhe më herët, ishujt grekë janë prekur nga cikloni “Ianos”. Autoritetet greke njoftojnë se në 6-9 orët në vazhdim, do të...

DASHI
Këmbëngulja kërkon durim, por ndonjëherë mund t’ju sjellë përfitim më shumë seç mund ta mendoni. Qëndrojini idesë suaj derisa të marrë kuptim. Pas kësaj, plot mundësi të reja mund të shfaqen për ju.

DEMI
Mund të keni pak më shumë para në llogarinë tuaj aktualisht, por mos i shpenzoni ato. Duhet patjetër që të kurseni për ditë të vështira. Sa i përket marrëdhënies në çift, mos i nxisni gjërat përtej kufijve.

BINJAKET
Të jesh diplomat në raste të caktuara është shumë mirë, por kontrolli i fjalëve gjatë ditës së sotme do të jetë mjaft i vështirë, sidomos me persona që po përpiqen t’ju vënë në lojë. Është momenti të jepni përgjigjen e duhur, dhe mos u pendoni për sjelljen tuaj.

GAFORRJA
Edhe pse mund t’ju duket sikur nuk do të keni sukses lidhur me një projekt, mund të ndodhë krejtësisht e kundërta. Mendoni pozitivisht, pasi edhe vetë e dini që keni plot energji. Thjesht mos i humbisni shpresat.

LUANI
Nëse ndiheni konfuz aktualisht, rekomandohet të largoni mendjen nga problemet e përditshme. Përpiquni të fokusoheni në gjëra që ju bëjnë të ndiheni më mirë. Një mbrëmje romantike me partnerin/partneren tuaj do të ishte ide mjaft e mirë në ditë të tilla të vështira.

VIRGJERESHA
Dikush mund të tregojë kujdes të veçantë ndaj jush gjatë këtyre ditëve. Bëni kujdes pasi personi në fjalë mund të përpiqet të përfitojë prej jush. Megjithatë gjasat janë që të tregoheni më të zgjuar se ai/ajo dhe mos ta lejoni t’ju vërë në lojë.

PESHORJA
Ekziston mundësia që sot të merrni kritika të shumta. Megjithatë, asnjë prej këtyre fjalëve nuk do t’ju ndikojë aq sa të ndryshoni qëndrim lidhur me një çështje të caktuar. Partneri/partnerja juaj do t’ju bëjë sot të harroni çdo problem tuajin.

Lexo edhe :   Paraja, dashuria, fati/ Horoskopi, 18 shtator 2020
Lexo edhe :   Horoskopi 17 shtator, ja çfarë parashikojnë 'yjet' për ju sot

AKREPI

Nuk do të keni shumë durim gjatë ditës së sotme të dëgjoni analiza apo kritika të ndryshme. Do të dëshironi të qëndroni vetëm dhe të futeni thellë në mendime. Asnjë mendim apo ide e ndokujt tjetër nuk do t’ju bëjë përshtypje.

SHIGJETARI
Është momenti t’i kushtoni më shumë vëmendje familjes dhe miqve tuaj dhe të kaloni në plan dytësor punën. Flisni dhe bisedoni me ta, pasi do të ndiheni mjaft të relaksuar. Sa i përket anës financiare, ka gjasa që fati t’ju buzëqeshë në këtë aspekt.

BRICJAPI
Mos lejoni që vlerësimi për arritjet e dikujt t’ju kthehet në xhelozi. Kjo nuk do t’ju ndikonte aspak mirë në gjendjen tuaj emocionale. Mund ta keni të vështirë të gjeni kënaqësi në jetën tuaj aktualisht, por të paktën provojeni. Vlerësoni arritjet tuaja dhe gjithçka të bukur që keni përjetuar.

UJORI
Do t’ju rezultojë mjaft i dobishëm eksplorimi i një aspekti të kulturës. Shikimi, dëgjimi ose leximi i shprehjeve artistike të dikujt do të nxisë ide të reja për ju. Sa i përket aspektit profesional, nuk parashikohen zhvillime të veçanta.

PESHQIT
Duhet të tregoheni më realist në lidhje me realizmin e qëllimeve tuaja. Vullneti për të ndihmuar të tjerët do t’ju ndihmojë që të hiqni mendjen nga problemet tuaja. Kjo do t’ju japë një perspektivë shumë më të shëndetshme.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Formula për listat/ Rama: Mund ta diskutojmë, opozita ta harrojë se mund ta pengojë

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur akuzave të opozitës, mbi formulën që paraqiti shumica socialiste për hapjen 100% të listave. “Propozimi i referohet një modeli...

U helmua me Novichok, opozitari rus publikon foto nga spitali

Politikani opozitar rus, Alexei Navalny, ka publikuar një fotografi duke zbritur shkallët në rrjetet sociale, pesë ditë pasi doli nga reanimacioni në spital. “Më lejoni...

A kanë burrat dhe gratë “orë biologjike” të ndryshme

Qëndrimi zgjuar natën dhe aftësia për fjetur gjatë ditës, shkon kundër ritmit tonë natyror cirkadian ose siç njihen më thjesht “orës biologjike”. Por disa...

Komandanti iranian paralajmëron SHBA-në për hakmarrje për ekzekutimin e Soleimanit

Komandanti i Gardës Revolucionare të Iranit, Hossein Salami, ka paralajmëruar se do të marrë hak ndaj të gjithë personave të përfshirë në vrasjen e...

Bilanci/ Sërish numër i lartë viktimash gjatë 24 orëve të fundit

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë shënuar 5 viktima nga koronavirusi në vend. Betejën me virusin e kanë...