E martë, 21 Shtator, 2021
15.5 C
Tirana

Protestuesit shkatërrojnë gardhin rrethues, shashka dhe tymuese drejt Kryeministrisë (foto)

Në protestën e opozitës së bashkuar para godinës së Kryeministrisë janë shënuar dhe incidentet e para, ku protestuesit kanë rrëzuar gardhin metalik, si dhe kanë hedhur shashka, tymuese dhe mjete të forta në drejtim të Kryeministrisë.

Gjithashtu, ata kanë tentuar të kalojnë në pjesën e mbrojtur me gardh rrethues, por janë penguar nga policia.

Protestuesit, së bashku kanë rrethuar në mënyrë simbolike edhe godinën e Kryeministrisë, duke dalë në anë të Piramidës për t’u rikthyer sërish në Bulevard.

Protesta ka nisur me fjalën e mbajtur nga ish-deputeti i PD, Flamur Noka, i cili ka kërkuar largimin e Ramës.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kosova ndalon hyrjen e mjeteve me targa serbe, Drecun: Aksioni i planifikuar

Kryetari i Komisionit për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, Milovan Drecun, ka deklaruar se aksioni i Njësisë Speciale të Kosovës rreth vendosjes së reciprocitetit...

Ndodh edhe kështu/Nuk siguroi dot biletën, tifozi fshihet në tualetin e femrave

Për të parë skuadrën e zemrës, ia vlen çfarë do lloj sakrifice. Një tifoz skocez i skuadrës së Sëlltikut është përballur me një të...

E mendonin të vdekur në Pukë, si i dështoi plani për inskenimin e vrasjes

Vijojnë hetimet ndaj biznesmenit italian Davide Pecorelli, të cilit i dështoi plani për inskenimin e vrasjes. Shqipëria nis hetimet për "shkatërrim prone" e "dëmtim...

Thellohet tragjedia, shuhet familja Gjoka nga shpërthimi i bombolës së gazit

Pas dy motrave dhe mamasë, ka humbur jetën edhe djali 12-vjeçar i familjes Gjoka. Enriko Gjoka 12 vjeç, fatkeqësisht nuk ia ka dalë t'i...

Vendimi/Çfarë është reciprociteti për targat e Serbisë? Blindohet kufiri

Duke parë situatën e agravuar tashmë mes Kosovës dhe Serbisë, Ministria e Punëve të Brendshme ka kërkuar nga ana e qytetarëve që të shfrytëzojnë...