E shtunë, 25 Shtator, 2021
14.5 C
Tirana

Protesta e 16 marsit, Basha mbledh deputetët e dorëhequr

Kryedemokrati Basha, ka njoftuar mbledhjen e një prej strukturave më të rëndësishme të PD-së. Burime nga Partia Demokratike kanë bërë me dije se ditën e sotme, në orën 15:00, do të mblidhet Kryesia e Partisë Demokratike, ne selinë blu.

Aty do të bëhen bashkë të gjithë deputetët e dorëhequr nga mandati, si dhe kryetarët e degëve. Kujtojmë se në 16 mars do të zhvillohet protesta e opozitës së bashkuar përpara Kryeministrisë.

Mësohet se në këtë mbledhje do të diskutohen dhe skenarët që do të ndjekë opozita, nëse do të vendos që kjo protestë të jetë e dhunshme si ajo e 16 shkurtit, ku opozita tentoi të hyjë në godinën e qeverisë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Yuri Kim me porosi të qarta nga Uashingtoni, vulos fundin tragjik të Berishës

Dje, Gjykata e Apelit të Posaçëm Kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit vendosi rihapjen e hetimeve për tragjedinë e "Gërdecit". Nga ana tjetër, ambasadorja...

Aksident në Kuçovë, shoferi shpëtohet katër orë pas bllokimit në kamion

Në Kuçovë ka ndodhur mrekullia, ku shoferi është shpëtuar katër orë pas bllokimit në kamion. Drejtuesi i kamionit me inicialet A. P.,  që mbeti...

Njihuni me këmbimin valutor, 25 shtator 2021

Në kursin e këmbimit valutor, sot vihet re një rritje e lehtë e dollarit, frangës zvicerane, paundit britanik dhe euros. Më poshtë do të gjeni...

E shtuna me diell dhe temperatura deri në 30 gradë

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash, duke sjellë mot me diell në të gjithë territorin. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do...

Në rritje kërkesat për azil, arrijnë nivelin më të lartë të pas-pandemisë

Kërkesat për azil nga shqiptarët kanë filluar rritjen graduale pas lehtësimit të kritereve të udhëtimeve në vendet e Bashkimit Europian, por sërish ato mbeten...