E martë, 21 Shtator, 2021
15.5 C
Tirana

Emigrantët në Greqi protestojnë kundër Ramës

Disa emigrantë në Greqi kanë dalë për të protestuar para ambasadës shqiptare në Athinë, kundër qeverisë Rama.

Mësohet se protesta u organizua nga dega e Partisë Demokratike në Greqi, por u mbështet edhe nga emigrantë të tjerë, jo partiak.

Protestuesit, përmes fjalimeve të mbajtura, kërkuan largimin e qeverisë së Edi Ramës, për t’i hapur rrugë zgjidhjes politike në vend, pasi sipas tyre, qeveria aktuale ka braktisur interesat e qytetarëve, dhe nuk do t’ia dijë për premtimet që ka dhënë në lehtësimin e jetës së emigrantëve shqiptarëve në Greqi.

Ata e cilësuan qeverinë “Rama” si hajdute dhe mashtruese, ndërsa kreu i degës së PD në Greqi, Fatmir Gjoci, u shpreh se kjo qeveri ua ka nxirë faqen shqiptarëve në emigracion me imazhin e kanabizimit dhe të kryeministrit që ka ardhur në pushtet me blerjen e votave nga krimi.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kosova ndalon hyrjen e mjeteve me targa serbe, Drecun: Aksioni i planifikuar

Kryetari i Komisionit për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, Milovan Drecun, ka deklaruar se aksioni i Njësisë Speciale të Kosovës rreth vendosjes së reciprocitetit...

Ndodh edhe kështu/Nuk siguroi dot biletën, tifozi fshihet në tualetin e femrave

Për të parë skuadrën e zemrës, ia vlen çfarë do lloj sakrifice. Një tifoz skocez i skuadrës së Sëlltikut është përballur me një të...

E mendonin të vdekur në Pukë, si i dështoi plani për inskenimin e vrasjes

Vijojnë hetimet ndaj biznesmenit italian Davide Pecorelli, të cilit i dështoi plani për inskenimin e vrasjes. Shqipëria nis hetimet për "shkatërrim prone" e "dëmtim...

Thellohet tragjedia, shuhet familja Gjoka nga shpërthimi i bombolës së gazit

Pas dy motrave dhe mamasë, ka humbur jetën edhe djali 12-vjeçar i familjes Gjoka. Enriko Gjoka 12 vjeç, fatkeqësisht nuk ia ka dalë t'i...

Vendimi/Çfarë është reciprociteti për targat e Serbisë? Blindohet kufiri

Duke parë situatën e agravuar tashmë mes Kosovës dhe Serbisë, Ministria e Punëve të Brendshme ka kërkuar nga ana e qytetarëve që të shfrytëzojnë...