E martë, 21 Shtator, 2021
18.5 C
Tirana

Sotiraq Filo letër dy ministrave të Ramës për TEC-in në Korçë

Kryetari i Bashkisë së Korçës, Sotiraq Filo, është shprehur kundër ndërtimit të TEC-it në këtë qytet. Ai i ka dërguar një letër ministrit të Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi, dhe ministres së Energjetikës dhe Infrastrukturës, Belinda Ballukut, ku i kërkon refuzimin e kërkesës për ndërtimin e TEC-it.

“Kryetari i Bashkisç Korçë i ka derguar nje leter ministrit Klosi dhe ministres Balluku, ku kerkon refuzimin e kerkeses se kompanise GPP per ndertimin e nje TEC me gaz ne afersi te qytetit te Korçes”, thonë burime zyrtare në Bashkinë e Korçës.

“Në keto kushte, ju kerkoj MOS APROVIMIN E KETIJ INVESTIMI, i cili ne çdo rast nuk do të mund të realizohet dot në kundershtim me vullnetin e Bashkisë së Korçës”, thuhet në letrën e Filos, drejtuar ministrave.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kosova ndalon hyrjen e mjeteve me targa serbe, Drecun: Aksioni i planifikuar

Kryetari i Komisionit për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, Milovan Drecun, ka deklaruar se aksioni i Njësisë Speciale të Kosovës rreth vendosjes së reciprocitetit...

Ndodh edhe kështu/Nuk siguroi dot biletën, tifozi fshihet në tualetin e femrave

Për të parë skuadrën e zemrës, ia vlen çfarë do lloj sakrifice. Një tifoz skocez i skuadrës së Sëlltikut është përballur me një të...

E mendonin të vdekur në Pukë, si i dështoi plani për inskenimin e vrasjes

Vijojnë hetimet ndaj biznesmenit italian Davide Pecorelli, të cilit i dështoi plani për inskenimin e vrasjes. Shqipëria nis hetimet për "shkatërrim prone" e "dëmtim...

Thellohet tragjedia, shuhet familja Gjoka nga shpërthimi i bombolës së gazit

Pas dy motrave dhe mamasë, ka humbur jetën edhe djali 12-vjeçar i familjes Gjoka. Enriko Gjoka 12 vjeç, fatkeqësisht nuk ia ka dalë t'i...

Vendimi/Çfarë është reciprociteti për targat e Serbisë? Blindohet kufiri

Duke parë situatën e agravuar tashmë mes Kosovës dhe Serbisë, Ministria e Punëve të Brendshme ka kërkuar nga ana e qytetarëve që të shfrytëzojnë...