E enjte, 20 Janar, 2022
-3.5 C
Tirana

Prokuroria e Tiranës vihet në lëvizje, grup hetimor në 3 institucione

Sa i takon skandalit të publikuar së fundmi, ku janë publikuar të dhënat personale, pagat dhe vendet e punës të mbi 630 mijë qytetarëve, Prokuroria e Rrethit Gjyqësor Tiranë, është duke kryer veprimet hetimore për veprë penale “shpërdorim detyre”.

Prokuroria ka dërguar grupin hetimor në institucionet e AKSHI-t, ISSH dhe të Drejtorinë e Tatimeve.

Sot janë publikuar të tjera të dhëna, të cilat i takonin muajit prill.

Kryeministri Edi Rama, në një deklaratë për mediat tha se të dhënat kanë rrjedhur nga individë të brendshëm, dhe nuk kemi të bëjmë me një sulm kibernetik.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha i përgjigjet Metës pas takimit me Ballën

Kryedemokrati Basha ka dhënë garanci se PD nuk do t’i iki asnjë beteje, përfshirë edhe zgjedhjet vendore. Qëndrimi i tij pason pas deklaratës për...

Krijohet sistemi që “parashikon” pacientët më të rrezikuar me Covid-19

Shkencëtarët në Gjermani kanë zhvilluar një sistem të ri të inteligjencës artificiale, i cili analizon proteinat në një mostër të vetme gjaku te një...

PD po shkon drejt ndarjes?

Nga: Artur Ajazi Mendimi për një ndarje të mundshme të PD-së, po shprehet dhe promovohet hapur ditët e fundit në çdo ambient mediatik. Në dukje...

Në kërkim të racës Ariane: Misioni i bujshëm i nazistëve në pyjet e Amazonës

Nga: Pietro Emanueli Nazistët kishin një koncept racist mbi botën dhe marrëdhëniet ndërkombëtare, brenda së cilës Gjermania ishte qendra e gjithçkaje, dhe ishte mbi të...

Bardhi: Asnjë habi nga trekëndëshi i Bermudës.Reagon Blushi: Ç’na polli belaja!

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi, ka reaguar sa i takon qëndrimit publik të presidentit Meta, pas diskutimit për datën e zgjedhjeve të...