E diel, 1 Gusht, 2021
40.5 C
Tirana

Policia italiane shkatërron bandën e rrezikshme, në pranga 2 shqiptarë

Policia italiane ka zhvilluar një operacion të madh, ku ka arritur shkatërroje një rrjet të shpërndarjes së kokainës që vepronte në tri qytete italiane.

Sipas mediave italiane, banda vepronte në Savona, Varazze dhe Loano. Në pranga ranë katër persona, respektivisht 2 italianë dhe 2 shqiptarë.

Operacioni i quajtur “Arratisja e mesnatës” kishte nisur që kohë më parë, teksa ka pasur edhe arrestime të tjera më herët.

Në lidhje me këtë rrjet ka pasur gjithsej 8 arrestime duke përfshirë edhe 4 të fundit. Bëhet me dije se policia ka sekuestruar mbi gjysmë kilogramë kokainë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Vrasja e 30-vjeçarit për pronën në Lushnje, arrestohen dy autorët e dyshuar

SHBA sanksionon më shumë zyrtarë kubanë për shtypjen e protestave

Administrata e Presidentit Biden ka vendosur sanksione ndaj forcave policore të Kubës dhe dy udhëheqësve të saj pas protestave të fundit në vendin ishull...

Maqedonia e Veriut mund të rekomandojë dozën e tretë të vaksinës

Maqedonia e Veriut nuk e përjashton mundësinë e aplikimit të dozës së tretë të vaksinës kundër koronavirusit pasi, siç tha ministri i Shëndetësisë, Venko...

Izraeli akuzon Iranin për sulmin vdekjeprurës në cisternat e naftës

Izraeli ka akuzuar Iranin se qëndron pas një sulmi ndaj një cisternë nafte në të cilën u vranë dy anëtarë të ekuipazhit, një shtetas...

Pranoi plagjiaturën, bie popullariteti i kandidatit për kancelar në Gjermani

Kandidati potencial për të zvendësuar Kancelaren Angela Merkel, në Gjermani Armin Laschet ka kërkuar falje pasi ka përdorur plagjaturë në librin e tij. Laschet, në...

Manaj i pafat, portieri i Shtutgartit i mohon golin e radhës me Barçën (Video)

Rei Manaj e nisi nga stoli miqësoren e sotme që Barcelona luajti në Gjermani kundër rivalëve të Shtutgartit. Sulmuesi shqiptar u aktivizuar vetëm në minutën...