E mërkurë, 27 Maj, 2020
23 C
Tirana

Aksident në aksin Korçë-Voskopojë, makina përplaset me murin anësor

Më të lexuarat

Klosi jep arsyen pse ndalohet ende plazhi në Shqipëri

Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi, ka folur mbrëmjen e sotme për masat lehtësuese të qeverisë. Në një intervistë për emisionin “Open” në Top...

Budina paralajmëron surpriza për nesër: Dy dosje të reja në SPAK

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit u zhvendos pasditen e sotme në Kukës, ku po mbledh firmat për peticionin për rindërtimin e Teatrit. Ata kanë...

“Do shihni një tjetër president”, Meta bën lëvizjen e radhës

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, ka kthyer në Kuvend ligjin për ‘Turizmin Detar’. Në arsyetimin e tij, Meta thotë se ligji ka fjalë dhe...

“Kemi frikë të dalim”, Berisha: Policia po fsheh ngjarjen në Bulqizë

Banorët në Bulqizë janë tmerruar mbrëmjen e djeshme nga breshëria e kallashnikovit. Denoncimin e bën një qytetar në adresë të ish-kryeministrit Sali Berisha. Sipas qytetarit...

“Do ta ndërtojmë me forcat tona”/ Rama premton realizimin e një tjetër projekti

Kryeministri Edi Rama ka premtuar se do të ndërtohet shumë shpejt edhe HEC-i i Skavicës. Sipas kryeministrit, Skavica do jetë një vepër e vështirë, por...

Meta vlerëson me dekoratë Heroin e Popullit, Vasil Laçi

Presidenti Ilir Meta ka dekoruar sot Heroin e Popullit, Vasil Laçi (pas vdekjes) me “Dekoratën e Flamurit Kombëtar”. Motivacioni i dekorimit ishte: “Atdhetarit antifashist, që...

Përfundon takimi Yuri Kim-Basha/ Ambasadorja u vendos ultimatum politikanëve shqiptarë

Sapo ka përfunduar takimi mes Ambasadores së SHBA në Tiranë Yuri Kim dhe Kryetarit të PD-së Lulzim Basha. Kim u ka vendosur ultimatum politikanëve shqiptarë...

Meta dekreton 3 ligje të qeverisë për mjedisin dhe pyjet

Presidenti Meta ka dekretuar ditën e sotme shpalljen e tre ligjeve. Bëhet fjalë për: Ligjin nr. 52/2020 “Për disa ndryshime në ligjin nr. 10 448,...

Mbyllet mbledhja për reformën zgjedhore, palët bien dakord për 3 pika

Përfaqësuesi i PS-së në tryezën e Reformës Zgjedhore, Damian Gjiknuri deklaroi se është arritur dakordësia mes palëve politike për disa çështje të rëndësishme. Palët kanë...

Sërish numër i lartë i rasteve të reja, bilanci për 24 orët e fundit në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se janë konfirmuar 21 raste të reja me koronavirus në vend. Sipas njoftimit, 13 prej rasteve të reja janë...

Një aksident rrugor është shënuar mbrëmjen e sotme në aksin Korçë-Voskopojë.

Bëhet me dije se një makinë ka dalë nga rruga, duke u përplasur me një mur anësor të një biznesi buzë rrugës. Si pasojë ka mbetur i plagosur drejtuesi i mjetit 24-vjeçari M.M, i cili po merr mjekimin e nevojshëm në spitalin e Korçës.

Lexo edhe :   Aksident i rëndë në Fushë-Krujë, humb jetën i moshuari

Dyshohet se shkak për aksidentin të jetë bërë lagështia e madhe në rrugë si dhe shpejtësia e lartë me të cilën po udhëtonte.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Pesë gjërat fantastike që bën truri kur je në gjumë

Njeriu shpenzon një të tretën e jetës së tij duke fjetur gjumë. Ky informacion është mjaft domethënës, sidomos për faktin se gjumi është thelbësor...

Një kinema e re në Laprakë do të mbajë emrin “Maks Velo”

Një kinema e re në zonën e Laprakës në Tiranë, do të mbajë emrin e piktorit dhe arkitektit të ndjerë, Maks Velo. Kinemaja e Laprakës...

Ministria e Shëndetësisë paralajmëron bizneset

Çdo ditë e më shumë po shpeshtohen thirrjet nga Ministria e Shëndetësisë, që qytetarët të vetëndërgjegjësohen, pasi COVID-19 nuk është zhdukur. Në njoftimin e...

Gjykata Kushtetuese refuzon padinë e Besnik Canit, ndaj gjyqtarit Luan Daci

Gjykata Kushtetuese ka vendosur të mos shqyrtojë padinë e ish-anëtarit të KLP-së, Besnik Canit, ndaj gjyqtarit të pezulluar të KPA, Luan Dacit. Pasi nuk kaloi...

COVID-19 në QSUT, Bardh Spahia nxjerr prapaskenat

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Bardh Spahia, shprehet se rastet e infektimit me koronavirus në spital, dëshmojnë se pushteti nuk kujdeset për personelin mjekësor. Spahia thotë...
WhatsApp KONTAKTO TT