E diel, 28 Nëntor, 2021
16.5 C
Tirana

Policia blindon Shkodrën, sot ceremonia mortore e dy vëllezërve Bilali

Forcat e policisë kanë blinduar qytetin e Shkodrës, një ditë pas vrasjes së dyfishtë të dy vëllezërve Astrit dhe Brahim Bilali.

Mësohet se forca të shumta policie qarkullojnë në qytet duke kaluar në sitë çdo rrugë e ngritur postblloqe të shumta për evidentimin e çdo rasti të dyshimtë.

Edhe Asmer Bilali i cili ndodhet në paraburgim në burgun 313 në Tiranë, i ka kërkuar leje Prokurorisë që të marrë pjesë në ceremoninë mortore që mbahet sot në orën 15:00.

Por, burgjet ende nuk kanë një përgjigje zyrtare lidhur me kërkesën e të riut për të marrë pjesë në funeralin e të atit dhe të xhaxhait të tij.

Policia ka shoqëruar deri më tani rreth 30 persona dhe ka sekuestruar pamjet e kamerave të sigurisë, një provë që mund të ndihmojë për zbardhjen e krimit të dyfishtë.

Po ashtu, në pyetje do të merren dhe të afërmit e viktimave në orët e mbrëmjes ose ditën e nesërme pas kryerjes së ceremonisë mortore.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...