E martë, 26 Janar, 2021
2 C
Tirana

“Po mbahet nga dy burra”, dëshmi tronditëse për zhdukjen e shqiptares në Greqi

Zhdukja e 19-vjeçares shqiptare Artemis Vasili që jeton në Greqi, vijon të ngelet mister i pazgjidhur. Me 16 tetor 2020, e reja kishte dalë nga shtëpia, duke u thënë prindërve se po shkonte për të dhënë një intervistë pune.

Që pas asaj dite, vajza nuk është kthyer më në shtëpi, duke i humbur kontaktet me familjen. Një kufomë e gjetur në një valixhe, frikësoi familjen Vasili, se mund të ishte vajza e tyre e humbur. Por ekspertiza nxori që trupi i gjetur ishte i një gruaje 38 vjeçare.

Së fundmi avokati i familjes ka thënë se ka informacione se 19-vjeçarja po mbahet nga dy burra pa dëshirën e saj, dhe që mund të kenë ndryshuar pamjen e vajzës.

“Informacioni që kemi është se ajo po mbahet nga dy burra kundër vullnetit të saj. Në fakt, ata e kanë parë atë në Volos dhe Athinë, është saktësisht e njëjta dëshmi.

Pas dimensionit që ka marrë çështja, mendoj se mund të ketë pasur disa ndryshime në pamjen e 19-vjeçares, mund t’i kenë prerë flokët, mund t’i kenë vendosur paruke, nuk e di.

Hetimet janë duke vazhduar dhe apeli ynë është që kushdo që di gjë, të flasë edhe në mënyrë anonime”, u shpreh avokati.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...