E premte, 15 Janar, 2021
6 C
Tirana

Mediat serbe: Vuçiç dhe familjarët e tij janë përgjuar

Në një intervistë për median serbe “Kurir”, presidenti Aleksandar Vuçiç, ka zbuluar ditën e djeshme se ishte përgjuar për rreth një vit e gjysmë.

“Kurir” ka shkruar se janë përgjuar edhe bisedat e presidentit me vëllain e tij Andrej Vuçiç, dhe me djalin e madh të tij Danilo Vuçiç.

Vuçic thotë se e di se kush fshihet pas gjithë kësaj, dhe që organet kompetente do të merren me hetimin e hollësishëm të rastit.

Ndërkohë, mediat serbe kanë shkruar gjithashtu se kanë nisur shkarkimet e krerëve të institucioneve të sigurisë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Dëborë dhe ngrica, temperaturat në minus për nesër

Sot pasdite (e premte, dt. 15) dhe nesër (e shtunë, dt. 16) priten reshje të dobëta në qarqet e jugut, ndërsa në pjesën tjetër...

Pamje të rënda/Përplasen 2 makina, kalimtari që priste në trotuar humb këmbët

Kalimtari që u përplas sot nga një makinë në Tiranë, për fat të keq ka humbur të dyja këmbët. Aksidenti i rëndë ndodhi mëngjesin...

Ne nuk jemi gati për Evropën pa Angela Merkelin

Nga: Mujtaba Rahman “Politico.eu” 2021 është viti kur Evropa do të duhet të mësojë që të jetojë pa Angela Merkelin. Kancelarja gjermane do të tërhiqet...

Rama do fërkojë duart, për sa kohë që opozitarët mbeten pragmatistë

Nga: Ben Andoni Do kishin një zë shumë më të besueshëm për publikun shqiptar nëse do të tregonin se konform programit dhe fizionomive, partitë e...

Vendim i papritur/ Një tjetër konkurrent i “Për’puthen” lë emisionin

Pavarësisht shikueshmërisë dhe suksesit në "Për'puthen", konkurrentët të pakënaqur marrin vendime për të lënë emisionin. Emini nga Kosova, ka marrë vendimin e papritur për tu...