E martë, 29 Shtator, 2020
18 C
Tirana

Plas sherri në “Përputhen”/”Sa kam shalën, je ti i gjithi”, Arisi: Të rroftë pamja (VIDEO)

Më të lexuarat

Rindizet ashpër konflikti ushtarak Armeni-Azerbajxhan, shpallin gjendjen e luftës

Një nga konfliktet më të vjetër në botë, mosmarrëveshja territoriale midis Armenisë dhe Azerbajxhanit ka shpërthyer sërish. Përleshjet kufitare shpërthyen të dielën në mëngjes,...

Pandemia/Rama jep lajmin e madh për lokalet

Bizneset vuajtën pasojat e koronavirusit. Shumë prej tyre kapitulluan, e shumë të tjera janë në fije të perit, duke mos gjeneruar shumë të ardhura....

“Nxore në pritë Azem Hajdarin”/ Fatos Klosi reagon pas akuzave të Berishës

Ish-kreu i SHIK, Fatos Klosi ka reaguar pas deklaratave të mbrëmshme të ish-kryeministrit Berisha lidhur me ekzekutimin e Azem Hajdarit. Berisha akuzoi Klosin se ai...

Rriten tensionet/ Droni turk ngjyros me bojë të kuqe flamurin grek (VIDEO)

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka deklaruar se do vazhdojnë të mbrojnë me një vullnet të fortë dhe me një besim të palëkundur...

Artan Hoxha i publikon videon e rëndë Berishës, e nxjerr ‘blof’ për ekzekutimin e Azem Hajdarit (VIDEO)

Gazetari Artan Hoxha i ka publikuar një video ish-kryeministrit Berisha, duke e nxjerrë ‘blof’ për deklaratat që bëri mbrëmjen e djeshme në emisionin "Opinion",...

SPAK pezullon kreun e OFL-së, Dritan Zagani jep paralajmërimin e fortë

Pas shkarkimit nga detyra të kreut të Operacionit Forca e Ligjit, Artan Shkëmbi, një reagim është përcjellë nga ana e ish-shefit të antidrogës së...

Turqia rrëzon avionin armen në Azerbajxhan

Armenia akuzon Turqinë se ka rrëzuar një prej avionëve të saj, gjatë konfliktit me Azerbajxhanin. Ministria e Mbrojtjes e Armenisë pretendon se avioni i tyre...

“I thashë të zhdukej për 6 muaj”, Berisha rrëfen detaje të reja lidhur me ekzekutimin e Azem Hajdarit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka zbuluar detaje të tjera lidhur me ngjarjet që kanë ndodhur para ekzekutimit të liderit të lëvizjes studentore, Azem Hajdari. Në një...

“Ku i çuat paratë që iu dha bota?”, Rama i kërkon ndjesë ndërkombëtarëve, sqaron kush i administron fondet

Kryeministri Edi Rama ka folur në programin e financimit të BE-së për restaurimin dhe rrjetëzimin e monumenteve të kulturës të dëmtuara nga tërmeti i...

Kush e nxori në pritë Azem Hajdarin? Berisha jep emrin

Ish-Kryeministri Sali Berisha tha në 'Opinion' se Azem Hajdari u nxor në pritë nga Fatos Klosi, në atë kohë kreu i Shërbimit Informativ Shtetëror. Sipas...

Në puntatën e dytë të emisionit “Përputhen”, janë shkaktuar zënkat e para dhe pakënaqësitë mes djemve dhe vazjave. Debati ka degraduar në personale, ku djemtë dhe vajzat nuk janë përmbajtur me fjalorin.

Arisi dhe Ana, konkurentë në emisionin “Përputhen”, patën një përplasje të fortë dje, ndonëse u prezantuan bashkë për herë të parë. Arisi kërkoi që të shfaqte natyrën e tij të veçantë, teksa shtoi se di të jetë edhe me humor, edhe serioz.

Pjesë nga biseda

Arisi: Jam Aris Lika 25 vjeç, nga Tirana. Kam ardhur të sfidoj veten këtu. Më kanë thënë se kam një tip të veçantë…

Bora Zemani: Çfarë ka të veçantë tipi yt?

Arisi: Më mirë ta zbulojmë me kohën

Bora: Na thuaj diçka…

Arisi: Por kështu siç dukem serioz me këmishë, gjithçka e ndërthur me të qeshur…

Bora: Do t’i bësh vajzat për të qeshur

Arisi: Mendoj se po…

Bora: Do të ishte idealja goca eee

Vajzat: Jo, jo, jo, absolutisht

Gjatë debatit ai ndërhyri duke kërkuar vëmëndjen nga vajzat, se çfarë kërkonin nga meshkujt. Por këtu mori zanafillë sherri, pasi Ana ia preu shkurt Arisit, se nuk ishte në shijet e saja.

Pjesë nga biseda:

Lexo edhe :   Revoltohet Shqipja e “Përputhen", rrjeti e ‘kryqëzoi’ me komente negative

Arisi: Tani duhet ta ndani mendjen vajza, doni humor apo seriozitet?

Ana: S’më pëlqen ti, ky është problemi

Arisi: As ti mua

Ana: Të njëjtën gjë do thuash

Arisi: Jo, po sa të shikoj, dukesh se nuk përputhesh me mua fare

Ana: Normale…dukesh, problemi është se unë sa kam shalën, je ti i gjithi

Arisi: Nuk të bën shala femër, edukata të bën

Ana: Me ty s’jam femër

Lexo edhe :   Sondazhi për djemtë e preferuar në "PërPuthen", fituesi i surprizon të gjithë

Arisi: As unë s’të shoh si femër fare. Të rroftë pamja, po…

Ana: Ka të tjerë që më shohin si femër…

Arisi: E kam thënë mendimin tim për ju, mbrapa me çunat, por s’ta jap luksin që të të bëj protagoniste, me emrin tim të paktën jo.

Debati pas minutës së 6

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Situata nga pandemia/ Manastirliu: Kemi numrin më të ulët të infektimeve në rajon

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka deklaruar se pavarësisht se shifrat e përditshme të infektimeve janë të larta, ato janë brenda parashikimeve. E ftuar në...

Përse Berisha pranon të dëshmojë vetëm para Fevziut

Nga Mero Baze Sali Berisha nuk ka dëshmuar kurrë në Prokurori për vrasjen e Azem Hajdarit. Kur ndodhi vrasja, nuk dëshmoi se nuk kishte besim...

Caktohet data kur do të fillojë viti i ri akademik 2020-2021

Viti i ri akademik 2020-2021 do të fillojë më datën 2 nëntor, ky urdhër është firmosur nga ministrja e Arsimit, Evis Kushi. Në urdhrin e...

“Nxore në pritë Azem Hajdarin”/ Fatos Klosi reagon pas akuzave të Berishës

Ish-kreu i SHIK, Fatos Klosi ka reaguar pas deklaratave të mbrëmshme të ish-kryeministrit Berisha lidhur me ekzekutimin e Azem Hajdarit. Berisha akuzoi Klosin se ai...

Si e luftojnë fëmijët koronavirusin

Pse koronavirusi prek shumë më pak fëmijët se sa të rriturit është bërë një mister i vazhdueshëm i pandemisë. Shumica dërrmuese e fëmijëve nuk...