E enjte, 24 Qershor, 2021
19.5 C
Tirana

Ekzekutimi mafioz në kryeqytet, greku dënohet me burgim të përjetshëm

Ish-polici grek, Ethimious Efthimiou është dënuar me burgim të përjetshëm, për vrasjen e Devi Kasmit. Dënimi është dhënë sot nga trupa gjykuese, gjatë seancës së mbajtur në GJKKO. Ndërsa Elton Halipaj, bashkëpunëtori i tij në krim, u dënua me 33 vite burg.

Kjo ishte pretenca që dha Prokuroria më herët për grekun ekzekutor, ndërsa për Halipjan, kërkoi 35 vite burg.

Devi Kasmi u ekzekutua në Tiranë, pas një prite të ngritur në rrugën “Kongresi i Manastirit”. Dy persona me motoçikletë, shtinë mbi 41-vjeçarin, duke e lënë të vdekur. Ata kanë qëlluar pesë herë, në kokë dhe në trup, duke u siguruar për ekzekutimin e shënjestrës së tyre. Identifikimi i grekut u bë nga kamerat e sigurisë, ku dukej një furgon i bardhë me të cilin ata afrohen pak momente para se të vritej Kasmi, e më pas largohen me të njëjtin mjet.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

”Grupi i Ferrit”/ Kualifikohen Franca, Gjermania dhe Portugalia

Përfundojnë dy ndeshjet e grupit F. Hungaria ka befasuar Gjermaninënë “Allianz Arena”, teksa i ka mbyllur këto 90 minuta në barazim 2-2. Hungarezët zhbllokuan...

Euro 2020/ Plotësohet rebusi i 1/8-ave, ja përballjet me eleminim direkt

KALENDARI I 1/8-AVE E Shtunë 26 Qershor Uells vs Danimarkë (18:00, Amsterdam) Itali vs Austri (21:00, Londër) E Diel 27 Qershor Holandë vs Rep. çeke (18:00, Budapest) Belgjikë...

Izraeli paralajmëron masa për shkak të variantit Delta

Izraeli njoftoi të mërkurën (23 qershor) se do të shtyjë lehtësimin e hyrjes së turistëve individualë për shkak të shqetësimeve për përhapjen e variantit...

Blinken: SHBA nuk ka partner e mik më të mirë se Gjermaninë

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken falenderoi të mërkurën Kancelaren e Gjermanisë, Angela Merkel për “udhëheqjen e jashtëzakonshme” duke thënë se “SHBA nuk kanë...

Gara ‘formale” për kreun e AMA shton shqetësimet për lirinë e medias

Komisioni Parlamentar për Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik – me deputetë në përfundim të mandatit dhe të ashtuquajturën opozitë parlamentare, vendosi të mërkurën...