E premte, 23 Tetor, 2020
22 C
Tirana

Planetët janë në favorin tuaj/ Horoskopi, 18 tetor 2020

Më të lexuarat

Ilona Staller, pornostarja që u zgjodh deputete në Itali (VIDEO)

E lindur në vitin 1951 në Hungari, Ilona u rrit nga nëna e saj dhe njerku i saj, një zyrtar i Ministrisë së Brendshme....

Meta te berberi/ Artan Hoxha i nxjerr foton: Garda e Republikës rrethon zonën

Gazetari investigativ Artan Hoxha, ka publikuar një foto të presidentit Meta i cili ndodhet tek berberi. Fotoja është shkrepur nga larg, dhe kjo për...

Turqia eksporton armë anti-dron në Shqipëri

Një kompani që vepron në qytetin Antalya të Turqisë, armët kundër dronëve të dizajnuar nga inxhinierët turq që i ka prodhuar për Forcat e...

Vdes vullnetari që iu injektua vaksina anti-covid e prodhuar nga AstraZeneca

Autoriteti shëndetësor brazilian Anvisa, tha të mërkurën se një vullnetar i cili mori pjesë në një provë klinike të vaksinës COVID-19 të zhvilluar nga...

Plas sherri në studion e ‘Top Channel’, konkurrentët largohen nga emisioni

Puntata e radhës në ‘Përputhen’ ka përfunduar me sherre dhe me largim nga studio të djemve dhe vajzave që kanë shkuar për të gjetur...

“Hetues amerikanë asistojnë në çështjet e SPAK dhe BKH”, flet Yuri Kim

Ambasadorja Amerikane Yuri Kim ka shprehur edhe një herë mbështetjen e SHBA ndaj institucioneve të dala nga reforma në drejtësi. Ajo u shpreh se...

E akuzuan për vrasjen e Remzi Hoxhës, reagon ashpër Sali Berisha

Ish kryeministri, Sali Berisha i është përgjigjur akuzave të familjarëve të biznesmenit të njohur Remzi Hoxha. Ai ka hedhur poshtë akuzat se ka gisht...

Ja cila grupmoshë po infektohet më shumë me Covid-19

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, dr. Skënder Brataj, pohoi se virusi ka pësuar mutacion gjatë gjithë këtyre muajve, dhe tani shfaqet me simptoma të ndryshme...

“Muajt e ardhshëm do jenë të vështirë”, Mitsotakis: Nga e shtuna me kufizime

Jo vetëm Italia, por edhe Greqia vijon me shifra të frikshme të të infektuarve. Masa të tjera do të hyjnë në fuqi, duke kufizuar...

“Pas 10 ditësh del dhe nuk infekton të tjerët”/Epidemiologu jep lajmin e mirë

Epidemiologu Ilir Alimehmeti, në një lidhje ‘Skype’ në ‘Wake Up’ në Top Channel, sqaroi udhëzimin më të fundit nga ekspertët e shëndetit, i cili...

Dashi

Shmangni të qenit pesimist për problemet tuaja. Kjo vetëm do t’ju parandalojë të shihni mundësitë pozitive që ju dalin përpara. Sot, ju mund të shpenzoni para për riparimin e një pajisjeje elektronike. Bashkëshorti/bashkëshortja dhe fëmijët do t’ju kushtojnë shumë kujdes dhe vëmendje sot.

Demi

Shmangni përballjet me një person për të cilin mendoni se është egoist. Eksploroni mundësi të reja investimi që vijnë në rrugën tuaj, por angazhohuni vetëm pasi të keni studiuar qëndrueshmërinë e këtyre projekteve. Kjo do të jetë një ditë përgjithësisht e mbarë për ju.

Binjakët

Mos i detyroni njerëzit të bëjnë gjëra për ju. Dikush që njihni mund t’ju kërkojë një hua ose favor të madh sot. Ndihma për ta mund t’ju vërë në një pozitë të vështirë.

Gaforrja

Ekziston mundësia që sot të shpenzoni më shumë para se ditët e tjera. Bëni kujdes nga ato që thoni, pasi mund të dëmtoni ndjenjat e një të afërmi të moshuar. Ndonjëherë, qetësia është mënyra më e mirë për të reaguar ndaj një situate.

Luani

Do të jetë një ditë e bukur dhe do të merrni të gjithë vëmendjen që dëshironi. Do të keni shumë gjëra në mendje sot dhe do të keni probleme në vendosjen e prioriteteve. Mos u dorëzoni menjëherë para kërkesave të partnerit/partneres suaj.

Virgjëresha

Disa persona të kësaj shenje do ta kalojnë ditën duke u kënaqur, dhe duke qenë në harmoni në të gjitha sferat e jetës. Rrethanat do të jenë të përshtatshme për të arritur sukses në biznes. Mos bëni eksperimente me marrëdhëniet në dashuri.

Peshorja

Mbani emocionet tuaja nën kontroll kur negocioni marrëveshje biznesi. Ekziston mundësia të irritoheni për një çështje të caktuar. Madje mund të reagoni edhe me agresivitet. Rekomandohet të nisni të zbatoni planet që keni bërë për të arritur qëllimet tuaja në të ardhmen.

Lexo edhe :   Shenjat që sot do të triumfojnë/ Horoskopi 21 tetor 2020
Lexo edhe :   Shenjat që sot do të triumfojnë/ Horoskopi 21 tetor 2020

Akrepi

Nuk është dita e duhur për të ngritur një çështje që mund të hapë shumë diskutim, madje mund të cojë edhe në shqetësim. Ju mund të ndërmerrni një udhëtim të shkurtër dhe mjaft të ëmbël romantik. Një problem që ju ka shqetësuar së fundmi mund të zgjidhet.

Shigjetari

Një ditë e mbarë për të lindurit e kësaj shenje. Yjet ju favozirojnë në familje, në punë dhe në dashuri. Shfrytëzojeni këtë shans për të nisur një biznes që mund t’ju sjellë të ardhura.

Bricjapi

Sot do të jeni plot energji dhe duhet ta përdorni atë për të përfunduar detyrat në pritje. Bashkëpunëtorët tuaj do të bezdisen nëse shmangni dhënien e përgjigjeve të drejtpërdrejta për pyetjet e tyre. Çdo punë vullnetare që mund të bëni sot, do t’ju falë një ndjenjë të madhe kënaqësie.

Ujori

Mos ekzagjeroni me planet tuaja, pasi nuk mund t’i realizoni ato. Do të keni më shumë kohë për veten tuaj sot, pavarësisht rutinës së përditshme. Ushtrimet e lehta si vrapimi ose ecja do t’ju bëjnë të ndiheni të lehtësuar.

Peshqit

Nëse jeni duke kërkuar punë, mos neglizhoni të aplikoni së shpejti. Në dashuri mund të lindë një problem ose një krisje besimi në çift.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

U shoqërua në polici, lirohet ish-deputeti Eduart Ndocaj

Ish-deputeti, Eudart Ndocaj është lënë i lirë nga policia. Ndocaj u arrestua paraditen e sotme përpara shtëpisë së At Gjergj Fishtës në Lezhë, teksa pritej...

Rama nga shtëpia e Gjergj Fishtës: Dallimi mes asaj që kishim dhe që duam

Kryeministri Edi Rama ka publikuar në rrjetin social, Facebook fotot e shtëpisë së rikonstruktuar të shkrimtarit të madh, Gjergj Fishta. Rama thekson se ashtu si...

Shqipëria, rekord në Europë për koncesionet e partneritetit publik privat (PPP)

Shqipëria shënon një rekord në Europë sa u përket angazhimeve jashtë bilancit të qeverisë, që ka marrë për koncesionet e formës së Partneritetit Publik-Privat...

Ende nuk dihet nëse aktakuza ndaj Thaçit, është konfirmuar apo hedhur poshtë

Dhomat e Specializuara në Hagë nuk e kanë njoftuar ende publikun nëse aktakuza për krime lufte dhe krime kundër njerëzimit, ndaj presidentit të Kosovës,...

Covid ‘pushton’ Shqipërinë: Dita e tretë rradhazi me mbi 300 raste të reja

Covid-19, duket se ka dalë jashtë kontrollit në vendin tonë. Për të tretën ditë rradhazi, janë regjistruar mbi 300 raste me koronavirus. Gjatë 24 orëve të...