E shtunë, 23 Janar, 2021
10 C
Tirana

Pësoi goditje cerebrale, ndërron jetë zv. kryetari i Bashkisë së Elbasanit

Zëvendës kryetari i Bashkisë së Elbasanit, Ervin Saraçi, ka ndërruar jetë në moshën 37-vjeçare, ndërsa nuk ia doli dot mbanë pasi pësoi një goditje cerebrale.

Ervin Saraçi po luftonte me jetën, e ndërsa dy ditë më parë u njoftua se ai ndodhej në koma në gjendje të rëndë.

Zyrtari i lartë, pësoi goditjen teksa ishte ne palestër. Më tej ishte nisur me urgjencë në spital në kryeqytet, dhe iu nënshtrua një operacioni të gjatë.

Një mesazh prekës është përcjellë nga Drejtuesi i fondacionit “Fundjavë Ndryshe”, Arbër Hajdari. Ai njofton se miku i tij është shuar në moshën 37-vjeçare. Në këtë dedikim, Arbri shprehet se do të kujtojë buzëqeshjen dhe fisnikërinë e tij.

“Sot ndërroj jetë në moshën 37 vjeçare miku im Ervin Saraçi. Do të kujtoj gjithmonë buzëqeshjen dhe fisnikërinë tënde mik i dashur. Qofsh i parajsës!”, shkruan Arbër Hajdari.

Ervin Saraçi ka mbaruar studimet e larta për gjuhën frënge në Elbasan, dhe ka kryer Masterin ‘Shkencat Politike’ në Belgjikë. Në vitin 2006-2007 punoi si mësues i gjuhës frënge në Shkollën e Mesme të Përgjithshme në Peqin. Në shtator të vitit 2011-2013, iu besua drejtimi i kabinetit të Kryetarit të Bashkisë Elbasan.

Në vitin 2013-2015 u emërua drejtor i Drejtorisë së Kujdesit Social po në Bashkinë Elbasan, e më pas u rrit në detyrë, duke zënë postin e nënkryetarit të Bashkisë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...