E enjte, 26 Nëntor, 2020
2 C
Tirana

Pësoi dëmtim në sy nga tërmeti, pedagogu bën thirrje për ndihmë

Më të lexuarat

E kaluat koronavirusin në shtëpi? Ja si të përfitoni rimbursimin e barnave

Paketa e medikamenteve për kurimin e COVID-19, do të rimbursohet nga shteti. Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka publikuar një video orientuese për qytetarët...

Ulet ndjeshëm numri i rasteve të reja dhe viktimave nga Covid-19 në vend

Pas ditësh të tëra me shifra rekord, Shqipëria ka regjistruar një ulje të ndjeshme të rasteve të reja dhe viktimave nga Covid-19 në 24...

”Mund të ruhet në temperatura -2 gradë”/ AstraZeneca: Ja sa kushton vaksina

Shumë shtete janë në garë për zbulimin e vaksinës efektive që do të luftojë koronavirusin, në një kohë që numri i të infektuarve po...

Shkollat drejt mbylljes? Rama zbulon vendimin e marrë

Në një konferencë me gazetarët për situatën e shkaktuar nga pandemia e koronavirusit, Rama tha se shkollat nuk konsiderohen një vatër e nxehtë, dhe...

Nuk mbarojnë telashet për Strakoshën, portieri shqiptar i dyshuar me Covid

Pak ditë më parë, portieri i Lacios, Tomas Strakosha rezultoi negativ me koronavirus dhe ishte gati të bashkohej me skuadrën kryeqytetase, për ndeshjen sotme...

Kryemadhi nxjerr sekretin: Halla e Briseida Shehajt është vjehrra e Braçes

Ish-drejtorja e Tatimeve dhe socialistja e njohur Briseida Shehaj, është bërë pjesë e LSI-së prej pak kohësh. Gjatë muajit tetor, kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi,...

Ndërron jetë legjenda argjentinase e futbollit, Diego Maradona

Një lajm i trishtë për botën e futbollit. Legjenda e Argjentinës, Diego Maradona ka ndërruar jetë në moshën 60-vjeçare. Pak ditë më parë, ai i'u...

Çifti i parë i “Për’puthen” i japin fund lidhjes, zbulohet arsyeja (FOTO)

Ina dhe Geri, çifti i parë i “Për’puthen” në Top Channel, i kanë dhënë fund lidhjes së tyre. Shumë është përfolur gjatë ditëve të...

Studimi/ Ja cila është simptoma më e zakonshme e njerëzve të prekur nga Covid

Njohja e simptomave kryesore të koronavirusit, ka qenë thelbësore për të gjetur një trajtim mjekësor për pandeminë. Në fillim të shpërthimit të pandemisë, ekspertët paralajmëruan...

Uzuni i shënon Juventusit, shqiptari feston si Ronaldo (Video)

Myrto Uzuni ka befasuar Juventusin duke i dhënë avantazhin skuadrës së tij, Ferencvaros.  Sulmuesi shqiptar ka realizuar në minutën e 19-të të takimit që...

Tërmeti i 26 nëntorit ka lënë pas dëme të mëdha, ku qindra banesa janë shpallur të pabanueshme si pasojë e dëmtimeve në infrastrukturë.

Të njëjtin fat pat edhe godina nr15 në Qytetin Studenti, e cila banohej prej kohësh nga familjarë dhe jo studentë. Godina në fjalë u shemb para 2 ditësh pasi kishte pësuar dëme të parikuperushme.

Mirëpo një nga personat që u prek nga kjo gjë ishte edhe pedagogu i njohur i Universitetit Politeknik, Klement Qerimi. Përmes një postimi në Facebook, pedagogu tregon se nga tërmeti i 26 nëntorit ka pësuar dëmtime në hundë dhe në sy.

Sipas tij, ai ka pësuar hemorragji në sy dhe duhet të operohet sa më parë në mënyrë që të shpëtojë shikimin. Qerimi iu bën apel njerëzve që të kontribuojnë në koston e operacionit prej 4000 eurosh, pasi ai nuk mund ta mbulojë dot vetë.

E si të mos mjaftonte e gjithë kjo tashmë pedagogu është edhe pa një shtëpi, pasi godina nr 15 ku ai jetonte është shembur.

Postimi i plotë:

Të dashur të afërm dhe miq. Arsyeja që kam dalë në Fotografia me syze është për shkak të një goditje në sytë nga tërmeti.
Fillimisht nuk ndjeva ndonjë gjë se goditja kryesore ishte në hundë dhe të dy sytë më shkrepetinë pas saj. E trajtova me qese me akull në shtëpi duke menduar se ishte kalimtare. Por në datën 5 Dhjetor na nxorrën nga Godina 15 ne prag shembje!
Falenderoj kushëririn e gruas sime, Aniles, Z Kujtim Xhaferllari që na strehoi. U vizitova te Spitali Francez te Nënë Tereza dhe ngaqë kisha pamje të turbullt më dhanë mjekim antinflamaror dhe për tension syri. Meqë nuk u përmirësova sot bëra një vizitë të Spitali ortodoks dhe me dërguan për vizitë dhe diagnostikim me të speciaëizuar të Spitali Amerikan. Atje zbuluan që kam hemorragji në sy.
Duhet të operohem sa më parë që të shpëtoj shikimin. Kush mundet të më ndihmojë me çdo lloj shume që mundet të kontribuojë direkt në Llogarinë e Operacionit që do hap se shpejti se.kam pothuaj 25 vjet pedagog e banoj me qera. Kontaktoni direkt me tel për më tepër sqarim në nr tim personal
+ ,355 698780872
ME respekt e mirënjohje
Klement Qerimi
Bëhet fjalë për një shumë 4000 Euro gjithsej për dy operacione.
Mesazhet më ndihmuan ti shkruaj këto ditë njerëzit e familjes.
Kërkoj lutjet dhe ndihmën tuaj.”

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Reali “trullos” Interin, fitojnë Bayern dhe Atalanta

Përfundojnë ndeshjet e katërta në grupe të Champions League. Reali ka mundur Interin në “San Siro” me rezultatin e pastër 0-2. Ndeshja u zhbllokua...

Maradona ndërroi jetë, 5 fëmijët e tij “në luftë” për milionat

Vdekja e Diego Maradonës mund të shkaktojë një grindje familjare mbi pasurinë e tij ndërsa ai lë pas pesë fëmijë që i njohu si...

Zgjedhjet/ Duka: Po s’ka dakordësi me Bashën, do ketë me Patozin e Topallin

Kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste (PAA), Agron Duka, i ka dhënë mesazhe të qarta kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha. Teksa ka qenë i ftuar...

Gjermania zgjedh më 26 shtator 2021, pasuesin e Angela Merkel

Qeveria gjermane vendoi të mërkurën që më 26 shtator 2021 të zhvillojë zgjedhjet e përgjithshme për të zgjedhur kreun e ri të ekzekutivit që...

OKB: Dhuna e burrave ndaj grave është gjithashtu një pandemi

Në të gjithë botën të mërkurën u shënua Dita Ndërkombëtare për Eliminimin e Dhunës ndaj Grave. Në shumë vende gratë thanë se bllokimet për shkak...