E martë, 9 Mars, 2021
8 C
Tirana

Këto janë 25 ushtritë më të fuqishme në botë për vitin 2019

Pavarësisht se shumica e vendeve të Perëndimit janë angazhuar në misione paqeruajtëse, në vend të misioneve luftarake, shumë prej tyre kanë sërish ushtri të fuqishme dhe armë të teknologjisë së avancuar.

Shumë vende të botës kontribuojnë dhe shpenzojnë aq shumë në forcimin e ushtrisë, duke bërë që të radhiten e të kryesojnë listat e ushtrive më të fuqishme.

Më poshtë rendisim 25 ushtritë më të fuqishme në botë për vitin 2019

Arabia Saudite

 

Vietnam

Tajvani

Kanadaja

Spanja

Koreja e Veriut

Izraeli

Indonezia

Irani

Brazili

Egjipti

Italia

Gjermania

Turqia

Britania e Madhe

Koreja e Jugut

Japonia

Franca

India

Kina

Rusia

SHBA

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Zbardhet lista e plotë e kandidatëve të PS për zgjedhjet e 25 prillit

Ka përfunduar mbledhja e kryesisë së Partisë Socialiste e cila zgjati për disa orë pasditen e sotme. Sekretari i Përgjithshëm i PS, Taulant Ball ka...

Zbardhet debati në Kryesinë e PS mes kryeministrit Edi Rama dhe Ditmir Bushatit

Zbardhet debati mes kryeministrit Edi Rama dhe ish-ministrit për Europën dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushati në mbledhjen me dyer të mbyllura në Kryesinë...

Dalin emrat e parë nga PS/ Rama në Durrës e Vlorë, Majko i 19-ti në Tiranë

Dalin emrat e parë të kandidatëve për zgjedhjet e 25 prillit nga radhët e Partisë Socialiste. Mësohet se kryeministri Edi Rama do të kandidojë...

Zgjedhjet e 25 prillit, Facebook paralajmëron partitë politike

Platforma sociale, “Facebook” ka bërë një thirrje për partitë politike, duke u kërkuar atyre të jenë transparente për mënyrën se si do të financojnë...

Meta rikthehet në krye të LSI-së, nëse fiton Rama? Ja si përgjigjet Kryemadhi

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, shprehet e bindur se opozita e bashkuar, në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit do të marrë...