E martë, 20 Tetor, 2020
9 C
Tirana

Përplasjet në Kuvend/ Maliqi: Uroj mos të kesh fatin e Tahirit. Lleshaj: Pse jeni larguar dy herë nga Policia e Shtetit?

Më të lexuarat

Italia e gjunjëzuar nga koronavirusi, regjistron shifra alarmante. Masat e reja

Italia është e gjunjëzuar nga koronavirusi. Pas rritjes së numrit të rasteve të reja, Italia do t’i ashpërsojë masat kundër covid-19. Të dielën mbrëma,...

A do të ketë një mbyllje të dytë? ISHP në prag të masave të forta shtrënguese

Autoritetet në Shqipëri kanë përsëritur gjatë ditëve të fundit se gjithmonë po tentohet që Shqipëria të mos izolohet, ndërsa pasojat do të ishin fatale....

Makina e gazetarit shqiptar bëhet shoshë nga plumbat, dalin pamjet e rënda

Gazetari i portalit “Reporteri” në Kosovë, Shkumbin Kajtazi, gjatë mesnatës është përballur me një sulm të rrezikshëm. Ndaj mjetit të tij është qëlluar me rreth...

“Shqipëria do të izolohet më 23 tetor”, Alfred Cako bën parashikimin e frikshëm

Konspiracionisti Alfred Cako ka bërë një parashikim të frikshëm, ku sipas tij, vendi ynë do të përjetojë një karantinë të dytë. Ndonëse ende nuk...

Naftëtarët refuzojnë Ramën: Nuk dalim nga greva pa ardhur këtu e pa marrë pagat

Grevistet naftëtarë nuk kanë vonuar përgjigjen për kryeministrin Edi Rama, pas ftesës së këtij të fundit për bisedime. Ata nuk e pranuan thirrjen e tij,...

Bum infektimesh në Shqipëri, 3 të vdekur nga koronavirusi në 24 orët e fundit

Situata me pandeminë në Shqipëri nuk po njeh shenja përmirësimi. Edhe ditën e sotme ka patur një bum të infektuarish. Tre persona kanë humbur jetën...

Shtëpi 500 mijë euro në Palasë? Basha i përgjigjet Braçes

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka reaguar pas akuzave të zv.kryeministrit Braçe se ai ka blerë shtëpi në Palasë në vlerën e 500,000 eurove. Basha...

Meta me tone të ashpra ndaj Bashës: Thuaji popullit tënd që je peng dhe vazhdo

Deklarata e kreut të PD, Lulzim Basha se Meta për opozitarin, aq sa unë bëj presidentin, ka sjellë reagimin e ashpër të kreut të...

Specialisti shqiptar thotë se virusi do zhduket, nëse mbajmë maska për 6 javë

Çdo ditë e më shumë mjekët kërkojnë nga ana e qytetarëve disiplinim dhe mbajtjen e maskave, si një mënyrë për të penguar transmetueshmërinë e...

‘Gjobat për maskat të paligjshme’, /Meta-Ramës: Reflekto, po tremb qytetarët

Presidenti i Republikës, Ilri Meta i bën thirrje qeverisë, që të reflektojë për aktin normativ, që gjobit qytetarët të cilët nuk e mbajnë maskën...

Edhe gjatë seancës së sotme në Kuvend, nuk kanë munguar përplasjet. Në të njëjtën kohë është shprehur kundërshtia nga disa deputetë të opozitës, për mbajtjen e maskës me detyrim. Gjatë fjalës së marrë në Kuvend, deputeti Lefter Maliqi ka hedhur akuza në drejtim të ministrit Lleshaj, ndërsa i konsideroi të dhënat e tij për situatën me kriminalitetin dhe kanabisin në vend si “false”.

Nga foltorja e Kuvendit, Maliqi tha se Lleshaj po përdoret nga Rama, ndërsa shtoi se ky i fundit e ka larguar atë edhe nga mbledhja e PS.

“Sot nuk kemi analizë vjetore të shifrave farsë, po bëre mirë që lexove, se po mos lexoje do ngatërroje dhe ndonjë shifër. Por po të dëgjonte kryeministri, po të bëje ndonjë gabim tjetër, se ca ke probleme në PS, ca je me probleme në qarkun Lezhës që nuk e drejton dot, ca në mbledhjen e PS, që të ka përzënë nga zyra dhe bëre mirë që lexove. Por shqiptarët nuk kanë nevojë për lexime farsë.

I lini këto përralla me shqiptarët, se ata e dinë që po pati vullnet politik, për dy vite vendoset rendi. Kryeministri ju përdor për qëllimet e tij mafioze, dhe uroj mos të kesh fatin e Tahirit. Edhe pse Tahiri ishte socialist, i vetmi gabim që bëri, përdorimi që i bëri për drogë. Me vjen keq për ty që nuk je as socialist, e as rilindas”, tha Maliqi.

Lexo edhe :   Sandër Lleshaj zbulon marrëdhënien që ka me Sali Berishën

Nga ana tjetër, Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka sfiduar deputetin Lefter Maliqi, që t’i nënshtrohet Vettingut për të sqaruar dhe arsyet se përse dy herë është larguar nga Policia e Shtetit.

“Meqënëse ra fjala tek Vettingu. Ju si ish-punonjës përfitoni një Vetting gratis. Se dhe do flasim personalisht. Iu rekomandoj ta bëni dhe t’i thoni shqiptarëve pse jeni larguar dy herë nga Policia e Shtetit. Shifrat në bëjnë të besueshëm. Se fantazi bën kushdo këtu”.

Lexo edhe :   Sandër Lleshaj zbulon marrëdhënien që ka me Sali Berishën

Ruçi: Iu lutem z. ministër, duhet të jemi rigoroz me kohën.

Sandër Lleshaj: I kemi të shkruara, fjalët i merr era dhe e shkruara mbetet. I kemi për të qënë të kapshëm publikisht.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Më qëlluan me pistoletë”, zbardhet telefonata që alarmoi Policinë e Vlorës

Një 27-vjeçar ka denoncuar në Komisariatin e Policisë së Vlorës, së një person ka dashur ta vrasë. Shënjestra ka qënë shtetasi me inicialet M.F....

Nga nesër kufizohet hyrja në Tiranë nga Dogana, ja rrugët alternative 

Drejtori i Policisë së Tiranës, Rebani Jaupaj, njoftoi se nga nesër do të kufizohet trafiku në zonën e Unazës së Madhe tek ish sheshi...

Ish-drejtoresha e Tatimeve tregon kujt i përket rafineria e Ballshit

Ish-drejtoresha e Tatimeve, Briseida Shehaj, ka lëshuar një deklaratë të fortë në lidhje me çështjen e rafinerisë së Ballshit. E ftuar në Syri.net, Shehaj...

Sërish izolim?/ Rreth 19 mijë mësues janë trajnuar për mësimin online

Për ti paraprirë çdo situate lidhur me pandeminë, janë marrë masat edhe për trajnimin e mësueve për mësimin online. Shumë mësues kanë rezultuar të...

Familja i jep fund kërkimit për biznesmenin Remzi Hoxha

Familja e Remzi Hoxhës ka bërë të ditur se do t’i jap fund kërkimit të eshtrave të tij. Me rastin e 25-vjetorit të rrëmbimit...