E diel, 28 Nëntor, 2021
16.5 C
Tirana

Përplasja në pistë që përfundoi në grushte, pilotët e pësojnë keq (Video)

Në Alajuela të Cota Rica u zhvillua kampionati kombëtar i motosportit, i cili do të mbahet mend për përplasjen e pilotëve Marion Calvo dhe Jorge Martinez. Ngjarja e pazakontë ka ndodhur gjatë garës së Kampionatit të Kosta Rikës në shkurt.

Një nga pilotët hipi si pasagjer në motorin e tjetrit pas përplasjes, duke vijuar me grindje dhe sherr midis tyre.

Skenat e jashtëzakonshme ka bërë që dy pilotët të përfundojnë në Federatën Ndërkombëtar të Motoçiklizmit të Amerikës Latine, duke marrë dy vjet pezullim kanë çuar në degën e Amerikës Latine të Federatës Ndërkombëtare të Motoçiklizmit duke i dhënë dy vjet pezullime të dy riderëve për grindjen e çuditshme.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...