E premte, 3 Korrik, 2020
34 C
Tirana

Përgatiten mijëra pako të tjera ushqimore, Hajdari: Jemi në shërbim të njerëzve në nevojë

Më të lexuarat

Franca me kryeministër të ri

Presidenti francez Emmanuel Macron ka zgjedhur Jean Castex si kryeministrin e ri të Francës, pas dorëheqjes së Edouard Philippe. Edouard Philippe paraqiti dorëheqjen sot tek...

“Trupin ia lyenin me vaj për të ndalur dekompozimin”, 34 vjeçarja jep dëshminë shokuese

Me kalimin e orëve po bëhen me dije të dhëna të reja nga ngjarja në Kombinat, ku u gjetën pa jetë nënë e bijë,...

Avdullah Hoti nesër vizitë zyrtare në Tiranë

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti do të vizitojë ditën e nesërme Shqipërinë. Bëhet me dije se Hoti do të pritet nga kryeministri Rama në orën...

749 të arrestuar, finalizohet operacioni i madh në Britani

Agjencia Kombëtare e Krimit (NCA) në Britani bëri me dije se një sistem i fshehtë komunikimi i përdorur nga kriminelët për të tregtuar drogë...

Ngjarja makabre në Kombinat/ Flasin Dëshmitarët e Jehovait

Lidhur me ngjarjen makabre në Kombinat, në media u raportua se të treja ishin ndjekëse të Dëshmitarëve të Jehovait, për shkak se në shtëpinë...

E rrallë/ Shqiponja mbërthen peshkaqenin dhe fluturon mbi plazh (VIDEO)

Kohë më parë u bë virale një video, ku shqiponja fluturonte ne ajër me prenë e saj, një qengj. Një fotograf arriti që të...

“Zhaneta më tha mos ta shoh bojën”, fqinjët rrëfejnë momentet e fundit me familjen Josifi

Dëshmi tronditëse vijnë për ngjarjen në Kombinat, ndërsa fqinjët tregojnë se kryefamiljarja i kishte larguar të gjithë. Zhaneta Josifi, 56 vjeçe dhe vajza Anisa...

Të shtëna në ajër pas një konflikti të çastit, policia në kërkim të autorit

Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar pasditen e sotme në qytetin e Durrësit. Ngjarja ka ndodhur në lagjen nr 13, teksa pranë një...

Fshihej në bodrum/Ndërhyn RENEA, publikohen pamjet kur kapet 32-vjeçari me rrezikshmëri të lartë

Forcat RENEA kanë arrestuar në Bulqizë, të shumëkërkuarin Fadil Tërnova, 32-vjeç. Në sajë të operacionit të koduar "Fundi i arratisë", është vënë në pranga...

Vetë-flijimi/ Anisa Josifi mbahej e pajetë në banesë, e lyenin me vaj e uthull

Mbrëmjen e djeshme, një ngjarje e rëndë u shënua në kryeqytet, ku nënë e bijë u vetë-flijuan në banesë. Ndërsa vajza tjetër, ka dalë...

Në një kohë kur vendi është tërësisht në izolim për shkak të koronavirusit, “Fundjavë Ndryshe” është mobilizuar për t’u qëndruar më pranë se kurrë nevojtarëve dhe atyre që janë në mëshirë të fatit.

Një javë përpara se COVID-19 të prekte edhe vendin tonë, fondacioni i njohur nisi përgatitjet në mënyrë që t’i paraprinte situatës.

Marrë shkas nga ajo çka po ndodhte në shtetin fqinj, Itali, “Fundjavë Ndryshe” filloi paraprakisht që të përgatiste pako ushqimore.

Ndërkohë ajo që pritej, ndodhi…

Tashmë prej një muaji koronavirusi fatkeqësisht ka trokitur edhe në “derën” e Shqipërisë, mirëpo nevojtarët nuk i gjeti vetëm.

Tonelata ushqimore janë shpërndarë çdo ditë, derë më derë nga “Fundjavë Ndryshe”.

Së fundmi, përmes postimeve në rrjetet sociale, Drejtuesi i “FFN” Arbër Hajdari ka bërë me dije se po përgatiten mijëra pako të tjera ushqimore.

“Në shërbim të njerëzve në nevojë, duke mposhtur lodhjen, orar pa orar, mundohemi të bëjmë maksimumin!

Po bëjmë gati mijëra pakot e rradhës, e nga nesër rinisim sërish shpërndarjen masive.

Do ta kalojmë bashkë ❤️ Faleminderit nga zemra bamirësve! “Bamirësia nuk të varfëron” E dielë 12 Prill 2020”, shkruan Hajdari.

Siç mund ta shikoni edhe në fotot e mëposhtme, në ambientet e Qendrës së Solidaritetit, gjenden pako të shumta, gati për t’u shpërndarë masivisht në ditët në vijim.

Kësisoj, misioni i “Fundjavë Ndryshe” për të ndihmuar shtresën vunerabël, vijon, edhe në këto ditë ku kushtet për hir të së vërtetës nuk janë aspak favorizuese.

 

 

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Ballkani Perëndimor i ‘mbërthyer’ nga koronavirusi, qindra raste dhe dhjetëra viktima

Autoritetet në Serbi njoftuan të premten se në 24 orët e fundit kanë regjistruar 11 viktima nga koronavirusi. Me këtë shifër, numri i përgjithshëm...

E paralajmëroi dy muaj më parë/ Gazetari: E njëjta dorë vrau në Durrës dhe Elbasan

Gazetari i njohur, Artan Hoxha, ka bërë lidhjen mes vrasjeve që kanë tronditur qytetet e Elbasanit dhe Durrësit. I ftuar në emisionin “ABC News”, në...

“Zero karbon” deri në 2038/ Parlamenti gjerman miraton projektligjin e rëndësishëm

Parlamenti gjerman ka miratuar sot një projektligj për të hequr nga përdorimi qymyrin, deri në vitin 2038. Ky projektligj erdhi si pasojë e kritikave nga...

Pse pakënaqësinë ndaj Shqipërisë e lidhin me Ramën

Nga Ben Andoni Retorika e gjatë e kryeministrit shqiptar në Kosovë mbushur me figuracionin e tij të zakonshëm dhe diskursin parabolik kuptohet se nuk do...

Meta pret në Presidencë Avdullah Hotin

Presidenti Ilir Meta ka zhvilluar sot një takim me kryeministrin e Kosovës, Avdullah Hoti, i cili ndodhet në vizitë zyrtare në Tiranë. Kreu i shtetit...