E hënë, 14 Qershor, 2021
14.5 C
Tirana

PD mbi aleatët, shpall Bashën kryeministrin e ardhshëm

Ish-deputeti Edi Paloka ka folur para protestuesve të mbledhur para Kryeministrisë, ndërsa është vënë re një politizim i protestës së ashtuquajtur “kombëtare”.

Nëse në protestat e mëparshme kanë munguar flamujt politikë, këtë herë ka qenë ndryshe. Që në nisje janë parë flamuj të shumtë të PD-së, por jo të LSI-së.

Edhe në nisje të protestës, Paloka mori fjalën dhe theksoi se po vjen ai që e quajti “kryeministri i ardhshëm”, duke iu referuar Lulzim Basha.

“Po vjen kryeministri i ardhshëm, Lulzim Basha! Ngrini të gjithë dy gishtat lart”, ka thërritur Paloka, gjë që me siguri nuk u ka pëlqyer simpatizantëve të Lëvizjes Socialiste për Integrim.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Euro 2020/ Hollanda mund Ukrainën në ndeshjen emocionuese me 5 gola

Takim i mbrëmjes, ai midis Hollandës dhe Ukrainës është mbyllur me vrull pasi plot 5 gola u shënuan në pjesën e dytë. Hollanda fitoi...

Gurët e tëmthit, shkaktarët dhe të rrezikuarit

Gurët e tëmthit formohen kur lëngu i grumbulluar në fshikëzën e tëmthit mpikset ose ngurtësohet në copa të vogla materiali të ngjashme me gurët....

Takimi Rama-Blinken, ja marrëveshja e nënshkruar. Fjala e Blinkenit dhe Ramës

Kryeministri Edi Rama dhe Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken kanë zhvilluar një takim në Bruksel ditën e sotme. Fryt i këtij takimi ishte marrëveshja...

Itali/ Ngjarje tragjike në Romë, 4 viktima mes tyre autori dhe 2 të mitur

Një burrë i moshuar, 84-vjeçari Salvatore Ranieri, dhe dy vëllezër të moshës 5 dhe 10 vjeç, David dhe Daniel Fusinato, u vranë në Konsorciumin...