E hënë, 14 Qershor, 2021
14.5 C
Tirana

Tensione te Kryeministria, protestuesit çajnë kordonin e policisë

Jo vetëm tym i zi, por edhe bojë, domate, lakra e qumësht janë hedhur në këto momente drejt Kryeministrisë. Produktet bujqësore simbolizojnë protestën e fermerëve për rritjen e çmimit të TVSH-së. Në protestë edhe aktorë. Kjo është protesta e 9-të Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim, njëherësh protesta e tretë kombëtare.

Pas fjalimit të kreut të opozitës, Lulëzim Basha protestuesit janë përplasur me policinë. Protestuesit kanë carë kordonin e policisë dhe janë ngjitur te oborri i Kryeministrisë. Edhe këtë herë kordoni i policisë edhe pse ishte me një numër të madh është carë me shumë lehtësi.

Nga ana tjetër ish-deputetët e opozitës kanë dalë para turmës së revoltuar dhe kanë kërkuar që të largohen nga shkallët e Kryeministrisë për të mos e tensionuar situatën.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Një ditëlindje dhe një ditëvdekje

Nga Sokol Balla Gramoz Ruçi bën 70 vjeç në dhjetor, por zëre se ditëlindja e tij ka qënë dje. Tre dekadat e jetës politike të...

Euro 2020/ Hollanda mund Ukrainën në ndeshjen emocionuese me 5 gola

Takim i mbrëmjes, ai midis Hollandës dhe Ukrainës është mbyllur me vrull pasi plot 5 gola u shënuan në pjesën e dytë. Hollanda fitoi...

Gurët e tëmthit, shkaktarët dhe të rrezikuarit

Gurët e tëmthit formohen kur lëngu i grumbulluar në fshikëzën e tëmthit mpikset ose ngurtësohet në copa të vogla materiali të ngjashme me gurët....

Takimi Rama-Blinken, ja marrëveshja e nënshkruar. Fjala e Blinkenit dhe Ramës

Kryeministri Edi Rama dhe Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken kanë zhvilluar një takim në Bruksel ditën e sotme. Fryt i këtij takimi ishte marrëveshja...

Itali/ Ngjarje tragjike në Romë, 4 viktima mes tyre autori dhe 2 të mitur

Një burrë i moshuar, 84-vjeçari Salvatore Ranieri, dhe dy vëllezër të moshës 5 dhe 10 vjeç, David dhe Daniel Fusinato, u vranë në Konsorciumin...