E martë, 27 Tetor, 2020
11 C
Tirana

Pas Dua-s, Ritës e Bebes, kjo këngëtare shqiptare së shpejti do jetë super e famshme

Më të lexuarat

Ish-kryebashkiaku i Lezhës: Si e refuzova ofertën joshëse për inceneratorët

Ish-kryetari i Bashkisë së Lezhës, Viktor Tushaj shprehet kundër qasjes së qeverisë shqiptare për të zgjidhur problemin e mbetjeve përmes inceneratorëve. Ai solli përvojën e...

Covid në vend: Në 24 orë 288 raste, numër i ulët i të shëruarve

Në 24 orët e fundit, është regjistruar një rënie e lehtë  e rasteve të reja me Covid-19 në vend. Ministria e Shëndetësisë, informon se 288...

Video/ Çmendet futbollisti, godet me lëvizje kung-fu lojtarin kundërshtar

Ndeshja e Ligës së Parë mes Montpelje dhe Reims përfundoi me rezultatin e thellë 0-4 për miqtë. Rezultati mbeti në hije për shkak të asaj...

Manastirliu i përgjigjet akuzave të PD, ja kur do të hapet spitali Covid 3

Ditën e sotme ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka zhvilluar një takim me stafin mjekësor në Spitalin Infektiv. Ministrja është shprehur se situata në të...

Këto janë 4 simptomat e Covid-19, që mund t’ju çojnë në spital

Ndërsa mund të mos ketë nga ato që quhen “simptoma të një Covid-i të mirë”, disa janë padyshim më të këqija se të tjerat....

Përplasja me Macron, Erdogan thirrje turqve: Mos blini mallra franceze

Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan u ka bërë thirrje turqve që të mos blejnë mallrat franceze. Gjatë një fjalimi në televizion, ai u bëri thirrje...

Hajdari zbulon emrin e partisë me të cilën do garojë në zgjedhje

Deputetja Rudina Hajdari, do të garojë me një parti të re në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Në ‘News 24’, Hajdari tha se partia e...

Vdes njeriu më i pasur në Korenë e Jugut, lideri i Samsung

Lideri i kompanisë Samsung, Lee Kun-Hee ka humbur jetën në moshën 78 vjeçare. Ai është personi që ka transformuar biznesin e vogël të themeluar nga...

Video bëhet virale/Kamerat kapin momentin kur Melania i shtyn dorën Presidentit

Tashmë publiku duket se është mësuar me momentet e sikletshme ndërmjet Donald Trump dhe Melania Trump. Të shumta kanë qenë rastet kur Zonja e Parë...

Prangosen dy persona në Rinas, tentuan të korruptonin punonjësin e Rinasit

Dy shqiptarë janë nisur drejt Rinasit dhe kanë tentuar që të korruptojnë punonjësit, por nuk ia ka dalë mbanë. Një prej tyre i ka dhënë...

Numri i femrave shqiptare që kanë shtrirë suksesin përtej kufijve të vendit është i lartë dhe për hir të së vërtetës ky fakt gëzon pa masë çdo ditë e më shumë gjithë shqiptarët.

Në këtë pikë nuk ka se si të mos na vijë në mendje Dua Lipa e cila ka lindur në Londër e megjithatë gjithnjë është ndjerë krenare për origjinën e saj dhe madje e ka shprehur publikisht këtë.

Më tej, përmendim këngëtaren me famë botërore Rita Orën, e cila për shkak të luftës së përgjakshme të Kosovës  është detyruar që së bashku me familjen të shpërngulet në Angli kur ajo ka qenë vetëm 2 vjeç.

Në vijim përmendim Bebe Rexhën e cila edhe ajo, si këngëtaret e lartpërmendura, gjithnjë e ka pohuar me mjaft dinjitet se është shqiptare dhe e adhuron origjinën…

Të tregohemi realistë, artistët shqiptarë që kanë zhvilluar karrierën e tyre jashtë Shqipërisë  janë shumë, e duket se atyre do iu bashkohet edhe një tjetër personazh mjaft i njohur publik.

Po flasim për Morena Tarakun e cila para disa orësh ka bërë një deklaratë mjaft të fortë dhe që lidhet pikërisht me faktin e të qenurit e famshme në gjithë botën.

Bukuroshja, e cila prej kohësh tashmë jeton në Turqi, përmes një postimi në llogarinë e saj në Instagram ka paralajmëruar se shumë shpejt e gjithë bota do të flasë për të.

Jemi pakëz të paqartë rreth asaj çka ka dashur të thotë Morena, e megjithatë vlen për t’u theksuar fakti se ajo në dukje është shumë e vendosur në qëllimet që i ka vendosur vetes.

“Emri im është Morena Taraku dhe së shpejti e gjithë bota do ta njohë emrin tim. Mbajeni mend”, shkruan këngëtarja.

Ndërkohë, nuk na mbetet gjë tjetër veçse t’i urojmë shumë suksese artistes në rrugëtimin e saj që siç është i dukshëm shumë shpejt do na bëjë krenarë të gjithëve…

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kryemadhi: Rama i ka kthyer shqiptarët si qen me maska

Kryetarja e LSI,  Monika Kryemadhi ka folur në lidhje me vendimin e mbajtjes së maskës me detyrim në ambientet jashtë. Kryemadhi është shprehur se përdorimi...

Thaçi i ashpër me Perëndimin: Po i bën padrejtësi Kosovës me vizat

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, thotë se është padrejtësi që Bashkimi Evropian nuk liberalizon vizat me Kosovën. Sipas tij, Perëndimi ka rënë në lajthitje. Teksa foli...

Ndeshje dramatike në “San Siro”, Kumbulla i shënon dhe ndal Milanin

Përfundon supersfida e javës së 6 të Serisë A, mes Milanit dhe Romës. Ndeshja ka prodhuar jo vetëm lojë të bukur, por edhe gola, pasi...

Hajdari ashpërson tonet: PD dhe PS, banda që luftojnë me njëra-tjetrën

Për deputeten Rudina Hajdari, dy partitë më të mëdha në vend PD dhe PS janë kthyer në banda të cilat luftojnë me njëra-tjetrën. Hajdari shprehet...

Krijimi i partive të reja, Patozi: ‘Thërrmimi’ i PD mund të dali për mirë

Kreu i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi, thotë se fragmentarizimi i PD mund t’i sjelli dobi Shqipërisë. Sipas tij, edhe nëse PD “thërrmohet fare, ndoshta nuk...