E martë, 30 Nëntor, 2021
5.5 C
Tirana

Parashikimi i motit 2 prill 2019: Rikthehen shirat

Dita e sotme deri në mesditë do të karakterizohet nga kthjellime e vranësira deri në mesditë, ku më të dukshme do të jenë në ekstremet Veri dhe Jug. Ndërsa pasdite do të ketë shtim të vranësirave dhe në pjesën më të madhe të vendit do të kemi shira të izoluar.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes në mesditë do të ketë rënie duke luhatur vlerat ditore nga 5-24 gradë celsius.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Variantet e koronavirusit, ja çfarë dimë deri më tani

Omicron, varianti më i ri i koronavirusit, është gjithashtu më i shpejti për t'u etiketuar si "variant shqetësues" nga Organizata Botërore e Shëndetësisë, për...

Bllokimi për variantin Omicron/ Biden: S’ka vend për panik

Presidenti amerikan Joe Biden e ka quajtur variantin Omicron Covid-19 një "shkak shqetësimi, jo shkak për panik", një ditë pasi u zbulua në Amerikën...

Njihuni me këmbimin valutor, 30 nëntor 2021

Në kursin e këmbimit valutor, sot vihet re rritje e dollarit, paundit britanik dhe frangës zvicerane. Ndërsa euro s'ka pësuar ndryshime. Më poshtë do të...

Pandemia i bëri shqiptarët “dembelë”

Pandemia Covid-19 ka shkaktuar nivele të larta të “dembelizmit” në të gjithë vendin. Personat në moshë pune që nuk po kërkojnë një punë u...

Lionel Mesi hyn në histori, fiton “Topin e Artë” nr.7

Lionel Mesi mbetet numri një i futbollit botëror, madje duke thyer rekorde e duke hyrë në histori si fituesi më i madh i kësaj...