E mërkurë, 8 Korrik, 2020
31 C
Tirana

Paloka: Rama bredh nëpër botë për një foto me Cristiano Ronaldon

Më të lexuarat

Macron shkarkon ministrin e Brendshëm

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, shkarkoi të hënën nga detyra ministrin e Brendshëm, Christophe Castaner. Shkarkimi është pjesë e një riorganizimi të kabinetit qeveritar, pas...

Berisha publikon denoncimin/ Veliaj vendos taksë për t’u futur në Parkun e Liqenit

Hyrja për në Parkun e Liqenit të Tiranës, është bërë me pagesë. Ndonëse më herët nuk është bërë publike një gjë e tillë, qytetarët...

I sekuestrohen tri llogari bankare me vlera marramendëse, policia i nxjerr emrin ‘bosit’ nga Fieri

Pas një hetimi disamujor është bërë ekzekutimi i vendimit të Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, për vendosjen e konfiskimit të tri llogarive bankare...

“10 mijë euro shpërblim”, policia kërkon ndihmën e qytetarëve për një person të rrezikshëm (FOTO)

Policia e Shtetit kërkon ndihmën e qytetarëve, për të gjetur një person shumë të kërkuar. Bëhet fjalë për shtetasin Talo Çela, 49 vjeç, lindur...

Aktori i serialit ‘Sulejmani i madhërishëm’ dhunon partneren e tij (FOTO)

Edhe aktorët e serialeve kanë një jetë të trazuar, me plot të papritura. Angazhimet e tyre profesionale dhe produkti i tyre, i nxjerr më...

“U largova nga Shqipëria, do isha viktima e radhës”, ish-drejtuesi i policisë flet pa ‘doreza’

Shkëlqim Pepkolaj ka mbajtur postin e zv-drejtorit të Drejtorisë Vendore të Policisë së Elbasanit, por dhe detyra të tjera të rëndësishme në Policinë e...

Gent Cakaj shkarkon të gjithë stafin e ambasadës shqiptare në Athinë, i dërgon Metës emrin e ri

Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka shkarkuar të gjithë stafin e ambasadës shqiptare në Athinë, përfshi edhe ambasadoren. Një...

Situata shqetësuese në Shqipëri/ Mësuesja infektohet gjatë provimit të maturës

Koronavirusi po shtohet me ritme të frikshme. Situata në vendin tonë po njeh trend në rritje, e po kështu edhe bilanci i viktimave është...

Ndryshimi mes trupit të gruas dhe burrit: 8 fakte që duhet t’i dini

Trupi i gruas, ndonëse mund të përshkruhet gjerësisht si i butë dhe delikat, ndodh të durojë edhe dhimbjet e paimagjinueshme të lindjes. Por kjo...

Ndalohet në Rinas me mbi 18 mijë euro. Ja ku i kishte fshehur paratë 46-vjeçarja

Një 46-vjeçare është ndaluar në Rinas, me një shumë të madhe eurosh të padeklaruara. Ajo u kap gjatë kontrollit në aeroport, teksa kishte me...

Nënkryetari i PD-së, Edi Paloka përmes një postimi në Facebook akuzon kryeministrin Edi Rama se ka shkuar në Paris me avionin e “Air Albania” për qejfet e tij.

“Rama merr charter e bredh nëpër botë për qejfet e tij, herë për të hapur ekspozita e herë edhe vetëm për një foto me Cristiano Ronaldon”, shkruan ndër të tjera Paloka.

Reagimi i tij i plotë: “Duhet të kesh surratin e paturp, arrogancën dhe mungesën e çdo ndjesie njerëzore si Rama që të kuptosh se si mundet kryeministri i një vendi që po shkon drejt falimentimit, në kulmin e fatkeqësisë dhe krizave, merr charterin dhe shkon për t’u zdërhallur për fundjavë në Paris!!!

Jo vetëm kaq, po si në çdo rast kur kapet në skandal, pasi tenton të justifikohet duke mashtruar, merr guximin të sulmojë ata që e denoncojnë; kryesisht opozitën dhe mediat opozitare!

Qytetarët më të varfër të Evropës, ende nuk kanë marrë përgjigje se përse kryeministri i tyre, ai që i ka izoluar e privuar nga të drejtat elementare prej tre muajsh, ndërmerr një udhëtim me charter për të kaluar fundjavën në Paris?!

Megjithëse skandali ka marrë dhenë, nuk ka asnjë përgjigje, vetëm tallje me qytetarët dhe sulme palacosh ndaj opozitës!

Lexo edhe :   Rama publikon fotot: Projekti më i ri i Rilindjes Urbane të Vlorës

“Kemi marrëveshje të posaçme me Air Albania për arsye pune, pa qëllim fitimi”(?!?!) Kjo është “përgjigja” pa përgjigje.

Çdo të thotë kjo, që Rama në kohë pandemie dhe fundjave paska vajtur për punë në Paris?!!

Po atëherë thuajini shqiptarëve, për çfarë pune? Kë takoi?

Mbase kryeministri ka vajtur të zgjidhë hallet e popullit dhe ne i biem në qafë kot…!

Sipas Bankës Botërore varfëria në Shqipëri pas pandemisë do arrijë në 48%! Mbase ka vajtur “të na shpëtojë” dhe këtë herë!

Lexo edhe :   Zgjedhorja/ Opozita parlamentare: Kërkojmë takim të dytë me Ramën

Nuk është për herë të parë që kur shqiptarët janë në pikë të hallit Rama merr charter e bredh nepër botë për qejfet e tij, herë për të hapur ekspozita e herë edhe vetëm për një foto me Cristiano Ronaldon.

Na thoni, për çfarë fluturoi këtë herë? Sigurisht jo për hallet e shqiptarëve!”

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Komisioneri Oliver Varhelyi: Për Shqipërinë thelbësor mbetet sundimi i ligjit

Komisioneri për zgjerimin e BE, Olivér Várhelyi prezanton në një intervistë ekskluzive për DW përmbajtjen e draft-kuadrit për hapjen e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë...

PS ‘ndez motorët’ për zgjedhjet elektorale, Gaz Paja shfaqet në krah të Spiropalit

Prej ditësh, PS ka 'ndezur motorët' për fushatën elektorale për zgjedhjet parlamentare. Sot përfaqësuesit e PS-së kanë qenë të pranishëm në njësinë nr.13, ku...

Gent Cakaj shkarkon të gjithë stafin e ambasadës shqiptare në Athinë, i dërgon Metës emrin e ri

Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka shkarkuar të gjithë stafin e ambasadës shqiptare në Athinë, përfshi edhe ambasadoren. Një...

Produktet i keni në shtëpi. Ja si t’i zhdukni njollat e djersës nga veshjet gjatë verës

Stina e verës është mjaft e bukur. Menjëherë të shkon mendja për plazh, e ndërsa veshjet janë po kaq të lehta dhe plot ngjyra....

“A e do Borën?”, Donaldi më romantik se kurrë (FOTO)

Më në fund, Donaldi dhe Bora kanë vendosur që mos ti lodhin më ndjekësit, por të zyrtarizojnë lidhjen e tyre. Në llogaritë e tyre në...