E diel, 17 Janar, 2021
3 C
Tirana

Pallati në Durrës u shemb nga ndërhyrjet në lokal, policia ndalon pronarin

Tetë muaj pas tërmetit, Policia e Durrësit ka ndaluar pronarin e lokalit “Barons”, i cili ishte shpallur në kërkim.

Ky i fundit kishte bërë ndërhyrje në biznesin e tij të cilat kishin sjellë dëme në strukturën e pallatit 6-katësh.

Mësohet se personi i ndaluar është 44-vjeçari me iniciale A. T., banues në Durrës.

Gjykata e Shkallës së Parë Durrës ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg” për 44-vjeçarin, pasi dyshohet se nga ndërhyrjet që ka bërë në biznesin e tij lokal, në lagjen nr. 6 dhe nga tërmeti i datës 26.11.2019 është shembur pallati 6-katësh dhe si pasojë humbën jetën 2 shtetase.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Koronavirusi i ri në Kosovë? Dërgohen 30 mostra për verifikim në Berlin

Kosova ka dërguar 30 mostra në Berlin për të parë nëse koronavirusi i ri ka mbërritur edhe në vendin e tyre. S30 mostra të zgjedhura...

Vaksinimi kundër koronavirusit, Italia vendos rregulla të reja

Italia vendos rregulla të reja për procesin e vaksinimit kundër koronavirusit. Personat mbi moshën 80 vjeç do të rezervojnë një vend me mjekët e...

Karakaçanov: Maqedonia e Veriut, pjesa më tragjike e historisë bullgare

Zëvendëskryeministri i Bullgarisë, Krasimir Karakaçanov ka përjashtuar çdo mundësi që Sofja të heqë dorë nga kërkesat e saj në raport me Maqedoninë e Veriut,...

Foto/ Kërkesa e Rugovës për të hyrë në Shqipëri gjatë kohës së Enver Hoxhës

Ish-presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova kishte bërë kërkesë në prill të vitit 1980 për të hyrë në Shqipëri, ku kishte treguar se qëllimi i...