E diel, 17 Janar, 2021
-1 C
Tirana

Libri biografik/ Dukeshat nuk ishin kurrë shoqe, Meghan ishte zhgënjyer nga Kate

Kate Middleton dhe Meghan Markle nuk u bënë asnjëherë shoqe. Kjo pasi Dukesha e Sussex ishte ‘zhgënjyer’ se Kate kurrë nuk e afroi apo vizitoi ndonjëherë.

Sipas biografisë së familjes mbretërore nga autorët e Finding Freedom, Dukeshat nuk e tejkaluan ndonjëherë stadin e mirësjelljes në distancë dhe nuk kishin asgjë të përbashkët përveç faktit se ata jetonin në Pallatin Kensington.

Në kohën kur Meghan sapo ishte lidhur me Harry, Kate shkoi vetëm për pazar pavarësisht faktit që Meghan po shkonte gjithashtu në të njëjtën vend.

Mungesa e miqësisë mes tyre u konfirmua në vitin 2018, kur Sussexes njoftuan se donin të zhvendosnin familjen e tyre në Windsor.

Pavarësisht kësaj ftohtësie, Meghan u ndje e lënduar nga shkrimet e gazetave “dukeshat në duel” dhe u zemërua nga dështimi i zyrës së shtypit të pallatit mbretëror, për t’i korrigjuar ato.

Libri që pritet të dalë shumë shpejt ofron një version të hollësishëm dhe të personalizuar të ngjarjeve që çojnë në largimin dramatik të Sussexes nga jeta mbretërore. Bashkautorët e këtij libri, Omid Scobie dhe Carolyn Durand, insistojnë se ‘të gjitha informacionet në këtë libër kanë të paktën dy burime’.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bayern-in e nderon senatori Muller, por sa vuajtje me Freiburg

Fitore me vuajtje. Bayern Munich mposht Freiburg 2-1 dhe në fund duhet të falënderojë fatin pasi miqtë goditën tranversën që mund të sillte golin...

Koronavirusi i ri në Kosovë? Dërgohen 30 mostra për verifikim në Berlin

Kosova ka dërguar 30 mostra në Berlin për të parë nëse koronavirusi i ri ka mbërritur edhe në vendin e tyre. S30 mostra të zgjedhura...

Vaksinimi kundër koronavirusit, Italia vendos rregulla të reja

Italia vendos rregulla të reja për procesin e vaksinimit kundër koronavirusit. Personat mbi moshën 80 vjeç do të rezervojnë një vend me mjekët e...

Karakaçanov: Maqedonia e Veriut, pjesa më tragjike e historisë bullgare

Zëvendëskryeministri i Bullgarisë, Krasimir Karakaçanov ka përjashtuar çdo mundësi që Sofja të heqë dorë nga kërkesat e saj në raport me Maqedoninë e Veriut,...

Foto/ Kërkesa e Rugovës për të hyrë në Shqipëri gjatë kohës së Enver Hoxhës

Ish-presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova kishte bërë kërkesë në prill të vitit 1980 për të hyrë në Shqipëri, ku kishte treguar se qëllimi i...