E premte, 26 Shkurt, 2021
10 C
Tirana

Oliver Varhelyi bisedë me ministren Olta Xhaçka: BE pranë Ballkanit Perëndimor

Komisioneri për Zgjerim dhe Fqinjësisë në BE, Oliver Varhelyi zhvilloi një bisedë online me Ministren e Jashtme, Olta Xhaçkën.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Varhelyi shprehet se ka uruar Xhaçkën për detyrën e saj të re.

Në fokus të bisedimeve, ishin zhvillimi i Konferencës së parë Ndërqeveritare, dhe lufta ndaj Covid-19.

”Zhvillova një bisedë të këndshme me Ministren e Jashtme, Olta Xhaçka. E përgëzova për emërimin dhe diskutuam mbi progresin e Shqipërisë në prespektivën në Bashkimin Europian. Ne folën dhe për luftën kundër COVID-19. BE qëndron pranë Ballakanit perëndimit, shoh një bashkëpunim të frytshëm”, shkruan Varhelyi në Twitter.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bardhi kallëzon Ballën në SPAK: Vartësit e tij kërcënojnë qytetarët për votën

Drejtuesi politik i PD në Elbasan, Gazment Bardhi, ka kallëzuar penalisht në SPAK rivalin e tij në këtë qark, Taulant Ballën. Gjatë intervistës në emisionin...

UNICEF sjell në Kosovë shiringa për vaksinën kundër Covid-19

Shefi i zyrës së UNICEF-it (Fondi i Kombeve të Bashkuara për Fëmijë) në Kosovë, Murat Sahin përmes një postimi në llogarinë e tij në...

Kush do i fitojë zgjedhjet e 25 prillit? Del sondazhi i IPSOS

Top Channel në bashkëpunim me gjigantin botëror të sondazheve, kompaninë IPSOS, publikon të dhënat e sondazhit për zgjedhjet e 25 Prillit në emisionin “Open”...

Studimi i ri: Ja çfarë ndikimi ka mbajtja e maskës në rrahjet e zemrës

Studiuesit në Spitalet Universitare Rainboë Babies & Children (UH Rainbow), botuan të mërkurën të dhënat e një studimit të ri, që tregon se mbajtja...

Çfarë fshihet pas dorëheqjes së Bamir Topit nga FRD? Bardhi zbardh detaje

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, njëherazi drejtues politik në Qarkun e Elbasanit, Gazment Bardhi, komentoi mbrëmjen e sotme largimin e Bamir Topit nga...