E diel, 29 Nëntor, 2020
6 C
Tirana

Nuk i braktis kurrë fati, njihuni me të përkëdhelurit e horoskopit për sot

Më të lexuarat

Tronditet Bulqiza/22-vjeçari u qëllua nga shoku i tij, ja çfarë ka ndodhur

Policia e Bulqizës duket se është drejt zbardhjes së ngjarjes së rëndë, ndodhur mbrëmjen e djeshme, ku ka humbur jetën një i ri. 22-vjeçari...

Misteri shumëvjeçar: Ku ndodhet deklarata origjinale e pavarësisë së Shqipërisë

Deklarata origjinale e Pavarësisë së Shqipërisë, e firmosur më 28 nëntor 1912 në Vlorë nga delegatët e të gjitha krahinave të Shqipërisë etnike, nuk...

U ekzekutua me 8 plumba në Belgjikë, zbardhet identiteti i shqiptarit të vrarë

Mbrëmjen e djeshme, Brukseli u tmerrua nga të shtëna armësh, nga të cilat mbeti i vdekur një 38-vjeçar shqiptar. Ditën e sotme, është zbardhur identiteti...

A do të na mbrojë vaksina e Covid-19?

Pretendentët kryesorë në garën e vaksinave COVID-19 kanë patur nivele të ndryshme suksesi pas provave klinike, por çfarë do të thotë kjo për luftën...

Kurba e Covid mbetet e lartë në vend, 10 viktima

Situata epidemiologjike në vend, mbetet e rënduar pasi vijojnë të regjistrohen shifra të larta të të infektuarve dhe viktimave nga Covid-19. Ministria e Shëndetësisë informon...

”Për dy javë zhduket Covid nga planeti”/ Mjeku popullor tregon terapinë

Mjeku popullor, Ruzhdi Metali është shprehur se virusi Covid-19, mund të zhduket për dy javë nga planeti. Në ''Zonë e Lirë'', ai tha se fillimisht...

Ish-konkurrenti i “Për’puthen” i nxjerr bojën emisionit, nxjerr prapaskenat

Një ish-konkurrent i “Për’puthen” ka publikuar fotot e dyshimta të lojtarit të këtij edicioni, Atdheut, para se të bëhej pjesë e emisionit. Siç duket...

“Një pllakë tektonike po lëviz”, sizmologu i njohur turk paralajmëron banorët

Gjatë paradites se sotme, lëkundje të forta u ndjenë në Turqi, duke i shtuar edhe më tej panikun qytetarëve se do të rikthehet situata...

Studimi: Ja 2 tiparet, që mund t’i bëjnë njerëzit super-përhapës të Covid-19

Provat të shumta tregojnë se super-përhapësit janë faktorët kryesorë të pandemisë Covid-19. Një numër studimesh, kanë treguar se shumica e njerëzve të prekur nga...

Pamje të rënda nga aksidenti i yllit të Arsenalit, udhëtonte me mjetin luksoz

Pamje të tmerrshme të aksidentit të mesfushorit të Arsenalit, Joe Willock, kanë bërë xhiron e rrjetit. Ai po udhëtonte me mjetin e tij luksoz...

Dashi

Nëse keni vuajtur nga një sëmundje, thjesht të qenët pozitivë dhe të lumtur do të jetë mënyra më e mirë për të gjitha problemet tuaja. Shëndeti i prindërve do të kërkojë shumë kujdes dhe vëmendje sot. Marrëdhënia juaj në çift do të lulëzojë më shumë se çdo herë. Do të jetë një ditë aktive në jetën tuaj shoqërore.

Demi

Përfshihuni në sporte dhe aktivitete në natyrë. Kjo do t’ju bëjë të ndiheni më të lirë dhe më energjikë. Biznesmenët e kësaj shenje duhet të shmangin personat që kërkojnë ndihmë financiare sot. Një zhvillim i rëndësishëm në jetën tuaj profesionale do të sjellë gëzim për ju dhe familjen tuaj.

Binjakët

Do të diskutoni çështje financiare me bashkëshortin tuaj, por njëkohësisht do të diskutoni edhe për të ardhmen. Anëtarët e familjes do të kujdesen për disa nga përgjegjësitë tuaja sot. Shefi juaj do të jetë në humor të mirë, dhe do të ndriçojë të gjithë atmosferën në punë.

Gaforrja

Do ta keni të vështirë të përqendroheni në punë sot. Gjithashtu ka gjasa që të keni probleme me shëndetin. Investimet që mund të bëni sot do të rrisin prosperitetin në të ardhmen. Shmangni kritikat e tepërta ndaj partnerit, pasi mund të pendoheni më vonë.

Luani

Do të jeni në gjendje mjaft të mirë shëndetësore. Kjo do t’ju bëjë të jeni edhe në humor të mirë, duke ju inkurajuar të dilni me miqtë. Sot, mund të përballeni me çështje të lidhura me paratë.

Virgjëresha

Kjo do të jetë një ditë emocionuese për lidhjen tuaj në çift. Planifikoni diçka të veçantë për mbrëmjen dhe përpiquni ta bëni atë sa më romantike të jetë e mundur. Mund të ketë ngritje në detyrë ose përfitime monetare për të lindurit e kësaj shenje.

Lexo edhe :   Parashikimi për horoskopin, cila shenjë duhet të bëjë kujdes sot

Peshorja

Përgjegjësitë në familje do të rriten, duke sjellë tension në mendjen tuaj. Mos e humbisni shoqërinë me njerëz të ditur dhe mësoni nga përvoja e tyre. Ekziston mundësia të zhgënjeheni nga partneri, pasi do të vini re disa veprime që nuk do t’ju pëlqejnë aspak.

Lexo edhe :   Parashikimi për horoskopin, cila shenjë duhet të bëjë kujdes sot

Akrepi

Merrni pjesë në aktivitete shoqërore për të qenë në humor të mirë. Një anëtar i familjes ka gjasa t’ju sjellë disa probleme. Sot do ta kuptoni më shumë se kurrë që dashuria pushton gjithçka. Pas një faze të vështirë, mund të befasoheni nga diçka e bukur në punë.

Shigjetari

Përpiquni më shumë për të arritur qëllimet tuaja në punë, pasi duket se nuk i keni gjërat në vijë. Sot, ju do të jeni krenarë për fëmijët tuaj. Situata në jetën personale do të jetë disi e paparashikueshme. Lidhja juaj romantike mund të mos ketë miratimin e disa personave të rëndësishëm rreth jush.

Bricjapi

Tregohuni të vëmendshëm, pasi dikush mund të përpiqet t’ju hapë pengesa të mëdha. Kjo mund të shkaktojë stres në jetën tuaj. Fillimi i ditës mund të jetë pak i lodhshëm, por ndërsa dita përparon, ju do të ndiheni më energjikë. Ekziston mundësia të finalizoni një marrëveshje të re në punë.

Ujori

Do të jetë një ditë shumë e mirë nga pikëpamja shëndetësore. Një problem i vazhdueshëm financiar ka gjasa të zgjidhet, përmes ndihmës së dhënë nga prindërit tuaj. Do të jetë një ditë e mbarë në jetën tuaj në çift.

Peshqit

Një zakon i keq që keni mund ta bezdisë të dashurin tuaj. Kolegët do t’ju përkrahin për punën tuaj të mirë. Një detyrë e rëndësishme e paparashikuar mund të kufizojë planet tuaja. Bashkëshorti juaj do të jetë në humor mjaft të mirë sot.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Si mund ta padisë Gjermania Asadin për përdorim armësh kimike?

Drejtësia gjermane po shqyrton mundësinë e ngritjes së një padie për sulmet me gaz helmues në Siri. Deutsche Welle dhe "Der Spiegel" biseduan me...

Rita Ora uron ditën e flamurit në gjuhën shqipe dhe me foto provokuese

Rita Ora, këngëtarja me famë botërore asnjëherë nuk harron origjinën e saj. Ajo ka uruar Ditën e Flamurit me disa foto shumë provokuese, ku shihet...

Misteri shumëvjeçar: Ku ndodhet deklarata origjinale e pavarësisë së Shqipërisë

Deklarata origjinale e Pavarësisë së Shqipërisë, e firmosur më 28 nëntor 1912 në Vlorë nga delegatët e të gjitha krahinave të Shqipërisë etnike, nuk...

Nuk ka llogari bankare, liderja e Hong Kongut i mban paratë në shtëpi

Shefja ekzekutive e Hong Kongut, Carrie Lam, ka thënë në një intervistë televizive se ajo duhet të ruajë “grumbuj parash” në shtëpi, sepse nuk...

Video/ Sulmuesi shqiptar shënon në fund, i jep 1 pikë skuadrës turke

Sulmuesi, Jetmir Topalli ka shënuar gol në minutën e 95’ në sfidën e Superligës turke, të zhvilluar midis Gazientep dhe Jeni Malatjaspor. 22-vjeçari nga Kosova...