E diel, 25 Korrik, 2021
20.5 C
Tirana

Nuk fal as fëmijët, 4 të mitur konfirmohen me koronavirus në Itali

Situata nga përhapja e koronavirusit në Itali është përkeqësuar, teksa mes të prekurve nga ky virus kanë rezultuar edhe 4 fëmijë.

Sipas mediave italiane, deri më tani në vend janë shënuar 357 raste infektimi me koronavirus. Presidenti i rajonit të Lombardisë, Attilio Fontana ka konfirmuar se nga ky virus është prekur edhe një vajzë 4-vjeçare nga Castiglione d’Adda.

Ndërsa në total janë regjistruar 4 të mitur të prekur nga koronavirusi, të cilët janë shtruar në spitalin e San Matteo në Pasvia dhe në spitalin e Bergamos. Në Itali koronavirusi ka marrë 11 jetë njerëzish, nga të cilët 9 janë shënuar në Lombardi dhe 2 në Veneto.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

SHBA do të kërkojë nga Kina t’u përmbahet “rregullave të lojës”

Zëvendës Sekretarja amerikane e Shtetit Wendy Sherman pritet t'i bëjë të qartë Kinës në bisedimet e ardhshme, se Uashingtoni e mirëpret konkurrencën me Pekinin,...

Protesta masive në Australi, qytetarët kundër karantinës

Mijëra qytetarë australianë protestuan këtë të shtunë në disa qytete kryesore të vendit kundër karantinës totale që është vendosur në shumë zona për shkak...

Ligjvënësit amerikanë kërkojnë që Olimpiada më 2022 të mos mbahet në Pekin

Një grup i ligjvënësve amerikanë, i ka bërë thirrje Komitetit Ndërkombëtar Olimpik, që të shtyjë Lojërat Olimpike Dimërore të vitit 2022 dhe të ndërrojë...

Skandali Pegasus: Shtete që përdorën programin përgjues

Aktivistë, gazetarë dhe politikanë në të gjithë botën janë përgjuar përmes telefonit, duke ngritur shqetësimet për mosrespektimin e privatësisë dhe abuzimin me të drejtat...

Merkato/ Nedved zbulon vendimin për të ardhmen e Ronaldos

Zëvendës Presidenti i Juventusit, Pavel Nedved, ka treguar se çfarë do të ndodhë me të ardhmen e Kristiano Ronaldos, në skuadrën bardhezi. Pas fitores së...