E enjte, 28 Janar, 2021
-1 C
Tirana

Nuk është Messi e as Ronaldo, ky supergol vjen nga Kategoria e Parë në Shqipëri (Video)

Një gol i bukur vjen nga Kategoria e Parë, konkretisht nga Turbina e Cërrikut. Një kampionat jashtë vëmendjes së mediave, kryesisht, me përjashtim të transmetimit të disa ndeshjeve të skuadrave që luftojnë për t’u ngjitur në Superiore. Fabio Hasa, ish-lojtar i Dinamos, Teutës dhe Partizanit, edhe pse luan në rolin e një mbrojtësi, ka shënuar një gol të mrekullueshëm ndaj Tomorit, në fitoren 2-0.

Për nga mënyra dhe pozicioni i realizimit do të kishte lakmi çdo sulmues, edhe nëse luan në Superiore. 22-vjeçari kryeqytetas, që dashuria për këtë sport e ka çuar deri në Cërrik për të luajtur, shpreson të bëhet pjesë e një ekipi me pretendime sezonin tjetër, qoftë në Kategorinë e Parë, qoftë më lart. Ky gol, me siguri ia rrit “valencat” për këtë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Triumf me “poker”, Berisha nuk i ndal dot sulmet e Juventusit

Juventusi është kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Italisë, teksa ka mposhtur 4-0, Spalin, ku luan portieri i Kombëtares, Etrit Berisha. Bardhezinjtë e nisën me...

Sondazhi: 53% e vlerësojnë pozitivisht menaxhimin e pandemisë nga qeveria

Sondazhi i ''Report Tv'' dhe institutit italian Piepoli, ka vlerësuar vullnetin e shqiptarëve ndaj qeverisjes së kryeministrit Edi Rama. Të pyetur për menaxhimin e situatës...

Brataj: Vaksina anti-co*id na mbron 28 ditë pasi e kemi marrë

Drejtuesi i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, ka folur në emisionin “Opinion” në lidhje me efektet e vaksinës anti-COVID në vendin tonë. Teksa iu referua rastit...

Balla: Koalicioni me Metën, domosdoshmëri për të rrëzuar Berishën

Kreu i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla tha se vrasjet e 21 janarit janë kryer në gjakftohtësi dhe nga dy persona, një prej...

Balla tregon planin B të Berishës për 21 janarin

Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla, komentoi protestën e 21 janarit të vitit 2011, ku humbën jetën 4 protestues. I ftuar në Real...