E martë, 25 Janar, 2022
-4.5 C
Tirana

“Nuk bëhet lojë me të!”, këshilltari i Metës shërohet nga COVID-19

Flamur Gashi, këshilltari i presidentit Meta për çështjet ndërkombëtare, kryesisht ato të Rajonit, ia ka dalë mbanë me koronavirusin. Gashi e ka përcjellë vetë lajmin me anë të një statusi në Facebook, ndërsa zbulon se ai dhe familja u përballën me COVID-19.

Flamur Gashi thotë se nuk është aspak e lehtë përballja me virusin, por ai ia doli mbanë falë përkujdesit të familjarëve të tij dhe mjekëve.

Këshilltari i presidentit Meta nënvizon ndër të tjera se COVID-19 nuk është shaka, dhe nuk bëhet lojë me të. Ai këshillon qytetarët se me shfaqjen e simptomave të para, të kontaktojnë mjekët që merren me këtë virus vdekjeprurës.

Statusi

Te dashur miq !

Une dhe familja ime e ngushte, per me shume se dy jave u perballem me Sars Covid 19, kete armik te pa barabarte, te fshehte dhe shume te pabese.

Nuk eshte fare e lehte perballja me te, por fal zotit, kujdesit te vellait tim Arbenit qe e ka kaluar me heret Sars Covid 19, konsultave te panderprera me mjeket si dhe terapise se duhur, mbeshtetjes morale nga ana e miqve dhe familjarve te shumte, ia dolem ta kalojme kete situate dhe te rezultojme Covid negativ.

Faza rikuperuese kerkon kohen e vet dhe trajtimin e duhur…

Uroj me gjithe zemer qe kushdo qe po perballet dhe do te perballet me Sars Covid 19, ta kaloje sa me lehte dhe me sa me pak pasoja.

Sars Covid 19, nuk eshte shaka dhe nuk behet loje me te !

Ju lutem qe per te miren tuaj dhe me te dashurve tuaj, me shfaqjen e simptomave te para te kontaktoni mjeket qe merren me Sars Covid 19 !

Zoti qofte me ju dhe te dashurit tuaj!

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Ndërron jetë aktori i njohur turk, luajti në serialin “Ertogrul”

Aktori i njohur turk, Ayberk Pekcan, ka ndërruar jetë në moshën 51-vjeçare. I ndjeri ka luajtur në serialin “Ertogrul” dhe “Osman”. Mediat turke thonë se...

Gjirokastritët dhe korçarët më punëtorë, Lezha, Dibra dhe Tirana më “dembele”

Qarqe të ndryshme të vendit shfaqin sjellje ekstreme ndaj punës, pasi në disa prej tyre popullsia në moshë punë (+15 vjeç) shfaq një interes...

Makthi i Berishës nga institucionet që nuk e njohin

Nga: Mero Baze Sali Berisha tani ka nisur luftë me çdo institucion zyrtar, politik apo fetar që nuk e pranon më si Kryetar të PD,...

“Blindohen” zgjedhjet në Shoqatën e Tiranës, hyrja me kartë identiteti

Në orën 15:00 do të nisin zgjedhjet e Shoqatës Rajonale të Futbollit të Tiranës. Aktualisht është vënë re prezencë e forcave të policisë private,...

Nis hakmarrja pas përgjimeve, Tatimet ‘mësyjnë’ te bizneset e Armand Dukës

Bashkia e Tiranës me në krye Erion Veliaj, ka marrë zotimin për të "pastruar futbollin". Prokuroria e Tiranës ka nisur sot një hetim për...