E hënë, 6 Dhjetor, 2021
11.5 C
Tirana

Një 5-vjeçar humb jetën nga Covid-i

Një 5-vjeçar ka humbur betejën me koronavirusin vdekjeprurës. Vogëlushi nga Saranda mësohet se vuante nga sëmundje bashkëshoqëruese bronkopneumonia, dhe mushkritë e tij ishin të dobëta, aty ku edhe virusi sulmon më ashpër.

Fëmija është trajtuar pas problemeve me frymëmarrjen dhe temperaturës së lartë për 8 ditë në spitalin e Sarandës, në reanimacion. Gjëndja e tij shëndetësore ishte vështirësuar më tej. Ndodhur në këto kushte, ai është transportuar me helikopter drejt Tiranës ku mori trajtim për një javë tjetër.

Prej 4-5 ditësh, ai po mjekohej në Turqi, por nuk ka mundur të mbijetojë. 5-vjeçari që humbi jetën, është viktima më e re nga Covid-i në Shqipëri.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Shkelje financiare”, arrestohet presidenti i klubit italian

Presidenti i një prej klubeve të Serisë A është vënë në pranga, për shkelje financiare mes të cilave edhe deklarimin e falimentit të kompanive...

“Jam në Dubai, s’jam arratisur”/ Nipi i deputetit të PS-së: Ngjarje e stisur

Ramazan Rraja, nipi i deputetit socialist, Rrahman Rraja konfirmon se nuk është arratisur, pasi akuzohet se së bashku me dy persona të tjerë, kanë...

E shkarkuat Bashën, e pastaj …?

Nga: Artur Ajazi Foltoristët dhe kryetari i tyre Sali Berisha, po numurojnë me padurim të madh, sa ditë dhe sa orë, kanë mbetur deri ditën...

Dy raste me Omicron në Greqi

Me variantin Omicron u diagnostikuan dy rastet e dyshimta që ishin futur në mikroskopin e studiuesve të Greqisë. Bëhet fjalë për dy shtetas që kishin...

Ne përmbytemi rregullisht, e nuk vëmë mend nga asnjë fatkeqësi

Nga: Mentor Kikia Ka ndryshuar klima o budallenj! Duhet të ndryshojmë dhe ne, ndryshe do të ngordhim. Vetëm pas një jave me reshje, vjen paralajmërimi i...