E diel, 16 Janar, 2022
-3.5 C
Tirana

Nisin përplasjet e para/Kreu i degës Sarandë mbyll derën dhe niset për Tiranë

Prej orëve të para të ditës, kanë nisur përplasjet përsa i përket votimit që pritet të kryhet sot për shkarkimin e kryedemokratit Basha. Votimi ka nisur në të gjitha degët e PD-së në rrethe, ku deri më tani situata paraqitet e qetë.

Në Sarandë, votimi ishte parashikuar të kryhej në degën e PD-së, por dera e zyrës është e kyçur dhe për pasojë votimi po kryhet jashtë.

Po ashtu edhe në Divjakë procesi i votimit nuk është lejuar të kryhet në selinë e PD-së, dhe për pasojë, votimi do të kryhet në Pallatin e Kulturës.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shuhet legjenda e futbollit shkodran, e mundi sëmundja

Një sëmundje e rëndë ka mposhtur legjendën e futbollit shkodran, Ramazan Rragami, i cili u shua në moshën 77-vjeçare. Rragami vuante prej vitesh nga një...

Falsifikimi i dokumenteve/Gjykata liron nga burgu vëllain e Sheila Haxhiraj

DVP Lezhë në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe atë të Elbasanit, finalizuan operacionin “Identiteti”. Nga finalizimi i operacionit, pas tre muajsh hetime, u zbulua...

Misteri afrikan: Pse C*vid-19 ka shkaktuar më pak vdekje se kudo tjetër?

Nga: Federico Giuliani “Il Giornale Është një kontinent i madh, rreth 7 herë më i madh sesa Bashkimi Evropian, dhe i banuar nga pothuajse 1.5 miliardë...

“Basha është pronar i basteve”/PD ia kthen Berishës: Mashtrues kronik!

Partia Demokratike ka përgënjeshtruar akuzat e ish-kryeministrit Berisha, ku tha se kryedemokati Basha është pronar i basteve. Shigjetimet e Berishës ndaj Bashës erdhën nga...

Zgjedhjet lokale, kurthi pervers i Metës për Bashën

Nga: Andi Bushati Pak kohë përpara se Gjykata Kushtetuese të vendosë nëse Presidenti i Republikës e ka tejkaluar rolin e tij për të qënduar mbi...