E martë, 4 Gusht, 2020
25 C
Tirana

Nis puna për shkallët, “Arena Kombëtare” drejt përfundimit (Video)

Më të lexuarat

Kosovë/ Në kulmin e pandemisë, infermierët dalin në protestë

Në kulmin e pandemisë, disa infermierë kanë dalë duke protestuar në Kosovë. “Kërkesa jonë, e drejtë dhe direkte është që nga 18 euro (për ndërrimin...

U paraqit në gjendje të rëndë tek Sanatoriumi, ndërron jetë mjeku i njohur shqiptar

Mjeku Anibal Byberi nuk ia ka dalë dot mbanë me COVID-19. Mjeku ishte i shtruar në spitalin "Shefqet Ndroqi", por për fat të keq...

Tjetër bilanc i rëndë nga koronavirusi në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë shënuar 5 viktima nga koronavirusi. Fatkeqësisht, nuk e kanë fituar dot betejën...

Ish-deputeti i PS jep lajmin e mirë: Negativ pas 25 ditësh, do qëndroj në spital

Ish-deputeti i PS, Fatmir Toçi, ka njoftuar se ka fituar betejën me COVID-19 dhe pas 25 ditësh tamponi i fundit ka rezultuar negativ. Ai do...

Bilanci/ Shqipëria shënon një tjetër rekord të rasteve të reja me koronavirus

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 4 persona nga koronavirusi. Në spitalin infektiv kanë ndërruar jetë...

VIDEO/ Shpërthim masiv në Bejrut, shkatërrohen ndërtesa të tëra

Një shpërthim masiv ka tronditur ditën e sotme Bejrutin. Shpërthimi ka qenë aq i madh saqë ka shkatërruar ndërtesat që ndodheshin afër, duke ngritur...

Ish-deputeti i PD-së largohet nga Shqipëria, me një detyrë të re në Irak

Në zgjedhjet e ardhshme, Partia Demokratike do të hyjë me një ekspert financash më pak. Sherefedin Shehu, ish-deputet i kësaj partie, dhe ish-zv.ministër i...

“Ka njerëz që kanë turp nga infektimi, 10 të shtruar nga moshat 25-40 vjeç”, mjekja lëshon alarmin

Mjekja Silvana Bala, ka trajtuar një problematikë që është shfaqur me qytetarët në vend, të cilët kanë turp të pranojnë se janë infektuar. Për...

Pandemia/ Posta Shqiptare jep njoftimin e rëndësishëm për pensionistët

Posta Shqiptare ka dalë me një tjetër njoftim, duke marrë shkas nga situata kritike si pasojë e COVID-19. Në kuadër të parandalimit të radhëve...

Zbulohet arsyeja e shpërthimit në Bejrut, raportohen të paktën 10 viktima

Mediat e huaja shkruajnë se të paktën 10 persona kanë humbur jetën, si pasojë e shpërthimit pasditen e sotme në Bejrut të Libanit. Sipas Ministrisë...

Federata Shqiptare e Futbollit ka publikuar pamjet e fundit nga punimet e stadiumit të ri që po ndërtohet në kryeqytet ku dallohet se shkallët po marrin formën e duhur dhe në periudhën e verës të jenë të përfunduara. “Arena Kombëtare” po merr formë dita-ditës dhe faza aktuale e punimeve tregon se skeleti i stadiumi është drejt përfundimit, që do të thotë se së shpejti do të nisë puna për shkallët.

Ritmet e punimeve janë shumë të larta, ndaj gjatë gjithë verës synohet që të përfundojë gjithçka në lidhje me shkallët dhe ambientet e brendshme, për t’u përqendruar më pas te faza finale, përgatitja e fushës, që duhet të jetë e standardeve më të larta.

Lexo edhe :   Horoskopi për sot, ja cila është shenja me fat

“Arena Kombëtare” është një nga kandidaturat zyrtare të UEFA-s për zhvillimin e finales së Superkupës së Europës 2020, ndërsa do të shërbejë jo vetëm për ndeshjet e skuadrës tonë Kombëtare, por edhe si një qendër multifunksionale për qytetarët, shërbime dhe argëtim gjatë gjithë ditëve të javës. Kapaciteti i këtij impianti do të jetë  22 mijë vende.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shkon në 50 numri i të viktimave nga shpërthimi në Liban

Ministria libaneze e Shëndetësisë bën me dije se ka shkuar në 50 numri i personave që kanë humbur jetën, si pasojë e shpërthimit të...

A do të jenë shqiptarët pjesë e Qeverisë serbe

Pas zgjedhjeve të 21 qershorit në Serbi, presidenti Aleksandar Vuçiç dhe përfaqësuesit politikë të shqiptarëve nga jugu i Serbisë, dukej se kishin gjetur një...

“Danimarka nuk duhet të rihapet më tej”

Zyrtarët shëndetësorë në Danimarkë thanë të martën se nuk mund të rekomandojnë kalimin në fazën tjetër të rihapjes së shoqërisë, raportoi media daneze Ingenioeren. "Nga...

Tortura e berishëve, përballë Tahirit, Ndroqit dhe Libanit

Nga Mero Baze Postimi i fundit i Sali Berishës është për Saimir Tahirin dhe pushimet e tij në Kurvelesh. Ka postuar një fotomontazh, ku ish...

Porti ku ndodhi shpërthimi në Bejrut kishte një rëndësi jetike

Shpërthimi i madh që ndodhi sot në Bejrut ka shkaktuar mjaft lëndime në njerëz dhe dëme të shumta ekonomike. Të paktën 25 persona raportohet të...