E martë, 21 Shtator, 2021
15.5 C
Tirana

Ngjela: Rama nuk jep dot dorëheqjen, në 2021 fiton e djathta moderne

Avokat Spartak Ngjela ka komentuar situatën politike në vend, teksa tha se Rama nuk do të japë dorëheqjen pasi nuk e lejojnë ndërkombëtarët:

“Ne kemi kërkuar të hyjmë në Perëndim. Perëndimi thotë ne nuk e njohim këtë lloj politike që jep dorëheqjen dhe Rama nuk e jep se nuk e lenë ata. Rama po të japë dorëheqjen për 40 ditë do bëhen zgjedhje. Është në dëm të Shqipërisë, nuk e lënë ndërkombëtarët”.

I ftuar në studion e lajmeve të Ora News me gazetaren Beti Njuma, Ngjela bëri edhe një parashikim, kur tha se në 2021 Rama nuk fiton dot. Ndërsa tha se zgjedhjet do t’i fitojë e djathta moderne.

“Duhet të humbasë mazhoranca në parlament që të  krijohet qeveria teknike. Është rrugë e gabuar, nuk fitojnë asgjë. Perëndimorëve më duket se i konvenoi kjo, politikisht ju konvenoi sepse shpejtohet reforma. Këta do ta ndalonin reformën, do ta pengonin. Do bashkohet Rama me këta apo nuk do bashkohet kjo është një çështje që do ta shikojmë. Por nuk ka fuqi të bashkohet me ta. Çfarë i ka humbur Ramës? Ramës i ka humbur mundësia për të qenë lider. Rama rrinte vetëm për faktin se ishte e keqja më e vogël në raport me Saliun, tani  që iku Saliu kjo është e keqja më e madhe. Nuk fiton dot zgjedhje më. Në 2021 e ka tepër të vështirë të fitojë zgjedhje. Do ketë filluar reforma në drejtësi. Reforma në drejtësi do ketë hequr shumë të korruptuar majtas e djathtas, do ketë bërë goditje djathtas. Do ta marrë e djathta reale pushtetin, nuk e merr më dot pushtetin. E keqja më e madhe do jetë ky, dhe Perëndimi do përkrahë të djathtën moderne, jo këta, këta nuk janë të djathtë”, tha ndër të tjera avokati Ngjela.

Lexo edhe :   Zero tolerancë!I vendos 'vijat e kuqe' ministrave, ndërkombëtarët urojnë Ramën
- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kosova ndalon hyrjen e mjeteve me targa serbe, Drecun: Aksioni i planifikuar

Kryetari i Komisionit për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, Milovan Drecun, ka deklaruar se aksioni i Njësisë Speciale të Kosovës rreth vendosjes së reciprocitetit...

Ndodh edhe kështu/Nuk siguroi dot biletën, tifozi fshihet në tualetin e femrave

Për të parë skuadrën e zemrës, ia vlen çfarë do lloj sakrifice. Një tifoz skocez i skuadrës së Sëlltikut është përballur me një të...

E mendonin të vdekur në Pukë, si i dështoi plani për inskenimin e vrasjes

Vijojnë hetimet ndaj biznesmenit italian Davide Pecorelli, të cilit i dështoi plani për inskenimin e vrasjes. Shqipëria nis hetimet për "shkatërrim prone" e "dëmtim...

Thellohet tragjedia, shuhet familja Gjoka nga shpërthimi i bombolës së gazit

Pas dy motrave dhe mamasë, ka humbur jetën edhe djali 12-vjeçar i familjes Gjoka. Enriko Gjoka 12 vjeç, fatkeqësisht nuk ia ka dalë t'i...

Vendimi/Çfarë është reciprociteti për targat e Serbisë? Blindohet kufiri

Duke parë situatën e agravuar tashmë mes Kosovës dhe Serbisë, Ministria e Punëve të Brendshme ka kërkuar nga ana e qytetarëve që të shfrytëzojnë...