E diel, 20 Qershor, 2021
32 C
Tirana

Nga rezidentët në BE te qytetarët me dokumente të veçanta, ja kush mund të udhëtojë me avion

Aeroporti Nënë Tereza ka publikuar listën e udhërtimeve për ditën e nesërme. TIA i ka bërë thirrje qytetarëve se duke marrë shkas nga situata për shkak të koronavirusit, të respektojnë masat e higjienës dhe të mbajnë me vete maska.

Mes të tjerash Aeroporti i kujton qytetarëve se lejohen të udhëtojnë vetëm rezidentët në Bashkimin Europian, nënshtetasit EU dhe qytetarët me dokumente të veçanta. ⠀

Njoftimi i TIA: ⠀⠀⠀

25 Fluturimet e konfirmuara për datën 9 Shtator 2020 ⠀⠀⠀

Tirana International Airport njofton se fluturimet e konfirmuara për ditën e Mërkure janë:

✈️Pegasus – Antalia – Tiranë dhe kthim (Çarter turistik)

✈️Austrian Airlines – Tiranë – Vjenë dhe kthim

✈️Air Serbia – Tiranë – Beograd dhe kthim

✈️Ëizz Air – Tiranë – Dortmund dhe kthim

✈️Ëizz Air – Tiranë – Milano dhe kthim

✈️Alitalia – Tiranë – Romë dhe kthim

✈️Aegean – Tiranë – Athinë dhe kthim

✈️Blue Panorama – Tiranë – Torino dhe kthim

✈️Air Albania – Tiranë – Milano dhe kthim

✈️EasyJet – Tiranë – Gatëick dhe kthim

✈️Albaëings – Tiranë – Venecia dhe kthim

✈️Ëizz Air – Tiranë – Karlsruhe dhe kthim

✈️SkyUp – Kiev – Tiranë dhe kthim (Çarter turistik)

✈️Air Albania – Tiranë – Piza dhe kthim

✈️Air Serbia – Tiranë – Beograd dhe kthim

✈️Blue Panorama – Tiranë – Milano dhe kthim

✈️Pegasus – Tiranë – Stamboll dhe kthim

✈️Ëizz Air – Tiranë – Paris dhe kthim

✈️Air Albania – Tiranë – Bolonja dhe kthim

✈️TUI – Tiranë – Bruksel dhe kthim

✈️Ëizz Air – Tiranë – Luton dhe kthim

✈️Ëizz Air – Tiranë – Bergamo dhe kthim

✈️British Airëays – Tiranë – Heathroë dhe kthim

✈️EasyJet – Tiranë – Milano dhe kthim

✈️Air Albania – Tiranë – Stamboll dhe kthim

Ju lutemi pasagjerëve të kontaktojnë kompanitë ajrore përpara çdo udhëtimi dhe shtetet pritëse për rregullat e karantinës dhe të respektojnë protokollet e higjenës. Maskat janë të detyrueshme.⠀⠀⠀

Lejohen të udhëtojnë, rezidentët në Bashkimin Europian, nënshtetasit EU dhe qytetarët me dokumente të veçanta. ⠀⠀⠀⠀⠀

Ju faleminderit për bashkëpunimin.

Tirana International Airport⠀⠀

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Izraeli kritikon zgjedhjen e “Xhelatit të Teheranit” si president i ri i Iranit

Tel Aviv (Dpa) - Kryeministri izraelit kritikoi sot zgjedhjen në Iran të shefit të gjyqësorit Ebrahim Raisi si presidenti i ardhshëm i vendit. "Zgjedhja e...

NBA/ E ëma e yllit të Bruklinit shkëmben fjalë dashurie me markuesin e djalit

Një histori interesante është zhvilluar gjatë këtij play-off-i në NBA, në përballjet mes Brooklyn Nets dhe Milwaukee Bucks. Është PJ Tucker që i është...

Dita ndërkombëtare e emigrantëve, 20 qershori. OKB: 82 milionë kanë emigruar

Më 20 qershor është Dita Botërore e Refugjatëve. Sipas raportit të fundit të OKB-së, më shumë se 82 milionë njerëz janë zhvendosur, megjithë mbylljen...

Rama flet në France 24 për negociatat, vaksinat, turizmin dhe patronazhistët

“Shqipëria shpreson për hapjen zyrtare të negociatave të pranimit të vendit në Bashkimin Evropian, në fund të qershorit, negociata të cilat janë bllokuar prej...

Euro 2020/ Kombinacionet për çdo kombëtare, si kalojnë katër vendet e 3-ta

Cilat kombëtare janë kualifikuar deri tani, cilat mund t'u bashkohet atyre në raundin e 1/8-ave, rregullat në rast barazimi me pikë dhe çfarë i...