E hënë, 26 Tetor, 2020
21 C
Tirana

Etiketa

TIA

Nga rezidentët në BE te qytetarët me dokumente të veçanta, ja kush mund të udhëtojë me avion

Aeroporti Nënë Tereza ka publikuar listën e udhërtimeve për ditën e nesërme. TIA i ka bërë thirrje qytetarëve se duke marrë shkas nga situata...

TIA njofton dy kërkesat për ata që udhëtojnë drejt Italisë

Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës (TIA) ka njoftuar se pasagjerët që udhëtojnë drejt Italisë duhet të plotësojnë dy kërkesa që procesi i kalimit të udhëtarëve...

Grabitja/ Marrëveshja me kompaninë ‘TIA’, qeveria kërkon konsulencë nga të huajt

Këshilli i Ministrave ka miratuar një vendim për përzgjedhjen e një kompanie të huaj juridike që të konsultojë qeverinë shqiptare për problemet e marrëveshjes...

Krasniqi: Vuçiç bëri hapin e parë për t’ia marrë Kosovës hapësirën më vitale të saj

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës Socialdemokrate, Jakup Krasniqi ka komentuar ardhjen e presidentit serb Aleksandar Vuçiq në Kosovë. Përmes një  shkrimi për media ai...

Video/ “Dikush duhet t’ia mbyllte gojën”, ish-mafiozi flet për vrasjen e parë

Xhon Alite, ish-mafiozi shqiptaro-amerikan ka treguar historinë e jetës së tij në emisionin “Zonë e Lirë” në Tv Klan. Ish-gangsteri i famshëm ka treguar vrasjen...

Habit Armina Mevlani: Sali Berisha meriton t’ia lash këmbët me flori

Blogerja dhe modelja Armina Mevlani është shprehur se në një të ardhme të afërt dëshiron që të bëhet nënë. E gjendur nën pyetjet e...

Suso: Ata janë më të fortë, por të bashkuar mund t’ia dalim

Të shtunën do të zhvillohet supesfida e Serie A, që do të vejë përballë Milanin dhe Juventusin. Dy ekipe që kanë shkruar histori në...

Aeroporti i Rinasit – 17 milionë euro fitimi/vit, përmes ndëshkimit me taksa që u bëhet shqiptarëve

Tirana International Airport (TIA), që menaxhon me koncesion Aeroportin e Rinasit ka publikuar bilancin e vitit 2016. TIA, e cila vitin e kaluar u shit...

Të fundit

Ndryshimet kushtetuese, PPE: Rama të presë opinionin e Komisionit të Venecias

Reporteri për Shqipërinë në grupin e Partive Popullore Europiane në Parlamentin Europian, David Lega ndan të njëjtin mendim me Komisioniein për Zgjerim, Oliver Varhelyi...

“Ngrijnë” euro dhe dollari amerikan, por bien franga dhe paundi britanik  

Në tregun valutor vendas, dollari amerikan blihet me 104.50 lekë dhe shitet 105.20 lekë duke ruajtur të njëjtat nivele me javën e kaluar. Monedha europiane...

Vasili: Opozita fiton 100 mandate, Rama bandit i zgjedhjeve

Teska edhe pak muaj na ndajnë nga zgjedhjet parlamentare, partitë politike kanë filluar fushatën dhe sulmet ndaj njëra-tjetrës. Për nënkryetarin e LSI-së Petrit Vasili, opozita...

Rriten rastet me koronavirus në Kosovë, 3 viktima

Në Kosovë u konfirmuan 205 raste të reja me koronavirus dhe 3 viktima. Sipas njoftimit të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike, rastet e reja rezultuan...

Riatdhesimi i fëmijëve shqiptarë nga Siria, Rama: Nesër kthehen në Shqipëri

Kryeministri Edi Rama ka dhënë detaje për operacionin në Siri për kthimin e fëmijëve dhe qytetarëve shqiptarë në atdhe. Rama thotë se ata do të...