E enjte, 20 Janar, 2022
8.5 C
Tirana

Nga reshjet e shiut tek ulja e temperaturave/ Parashikimi i motit për sot

Sipas MeteoAlb, territori shqiptar do të mbizotërohet nga kthjellime dhe vranësira të lehta deri në mesditë, të cilat më të dukshme do të jenë në shtrirjen lindore.

Orët e pasdites dhe në vijim do t’i bëjnë më të dukshme vranësirat në vend, duke sjellë reshje të izoluara në skajin verior.

Temperaturat e ajrit do te ulen në mëngjes dhe në mesditë, duke luhatur vlerat ditore nga 5°C deri në 23°C.

Era do fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 28 km/h, nga drejtimi jugor duke krijuar dallgëzim 3 ballë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha pritet me protesta në Laç, ndërhyn menjëherë policia

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, është pritur me protesta në qytetin e Laçit. Simpatizantë të Partisë Demokratike që nuk janë dakord me të, kanë...

Meta ia merr këngës me Bujar Qamilin në Shkodër (VIDEO)

Për pak çaste, kreu i shtetit ka harruar zhvillimet politike, duke iu dedikuar pak vetes. Presidenti Meta ia ka marrë këngës me këngëtarin e...

Përplasja te “5 Maji”, Rama: E mira e përbashkët nuk merret peng nga askush

Dje nisi aksioni për shembjen e banesave në lagjen “5 maji” në Tiranë. Forcat policore rrethuan zonën, pasi një pjesë e banorëve kundërshtuan shembjen...

Donaldi shpallet banori më i padëshiruar në “Big Brother” (VIDEO)

Dje në "Big Brother Vip", banorët zhvilluan një spektakël, ku secili rrëmbeu nga një çmim. Pas spektaklit, Egzona si moderatore i ndau çmimet, ku...

Shpërthimi në Tonga, 500 herë më i fuqishëm se bomba atomike e Hiroshimës

Kombi i vogël ishullor i Tongës humbi një nga ishujt e tij më të vegjël, pasi një shpërthim gjigant vullkanik copëtoi tokën në copa...