E mërkurë, 1 Prill, 2020
6 C
Tirana

“New York-u rrezikon të përfundojë si Italia”/Rama publikon videon e mjekut amerikan

Lexo edhe ...

Italia vijon të jetë e “gjunjëzuar” para koronavirusit, del bilanci i viktimave

Italia vijon që të jetë e “gjunjëzuar” para koronavirusit! Raportohet se gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën 727 persona, duke e çuar numrin...

Spanja shënon rritje të numrit të viktimave/ Bilanci për 24 orët e fundit

Spanja ka shënuar një tjetër rekord sa i përket numrit më të lartë të vdekjeve të shënuara në vend, brenda 24 orëve. Sipas mediave vendase,...

I dha dorën mjekut të infektuar me koronavirus, vetëizolohet Putin

Presidenti i Rusisë Vladimir Putin është vetëizoluar pasi mjeku me të cilin shtrëngoi dorën një javë më parë ka rezultuar i infektuar me COVID-19. Informacionin...

Presidenca ndriçohet nga ngjyrat e flamurit të Italisë

Në shenjë solidariteti me situatën e vështirë që po kalon Italia, ndërtesa e Presidencës është ndriçuar nga ngjyrat e flamurit të shtetit fqinj. Në lidhje...

Kryeministri Edi Rama ka shpërndarë një tjetër video në Facebook, ku një mjek amerikan flet për situatën e koronavirusit në New York.

Mjeku thotë se në vetëm një javë numri i rasteve është rritur ndjeshëm, teksa pacienti i parë është verifikuar vetëm më 1 mars.

Ai kritikon edhe qeverinë e cila është shprehur se do t’i heqin masat pas disa javësh, teksa thekson se ky është vetëm fillimi i përhapjes në New York.

“Nuk jam këtu për të folur për politikë por për pacientët dhe realiteti është se ajo çfarë pos shohim tani nëpër dhomat e spitaleve është shumë e rëndë. Javën e kaluar kur shkova në punë folëm për një ose dy pacientë, mes një dyzine të tjerësh që mund të kishin qenë prekur nga Covid-19.

Këtë javë dhe turnin tim të djeshëm, pothuajse çdo pacient për të cilin u kujdesa kishte koronavirus dhe shumë prej tyre ndodheshin në gjendje të rëndë”, thotë mjeku amerikan në video.

Ndërkohë Rama shkruan se New York-u rrezikon të përballet me një situatë të ngjashme si Italia.

Postimi i plotë:

NEW YORKU KËRTHIZA FINANCIARE E PLANETIT PO PËRBALLET ME MUNDËSINË E NJË TRAGJEDIE “ITALIANE”

*këtë video ta shohin sidomos ata që i quajnë të vonuara, përpjekjet tona të vazhdueshme për shtimin e kapaciteteve në vijën e zjarrit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoriaTë fundit

Italia vijon të jetë e “gjunjëzuar” para koronavirusit, del bilanci i viktimave

Italia vijon që të jetë e “gjunjëzuar” para koronavirusit! Raportohet se gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën 727 persona, duke e çuar numrin...

Spanja shënon rritje të numrit të viktimave/ Bilanci për 24 orët e fundit

Spanja ka shënuar një tjetër rekord sa i përket numrit më të lartë të vdekjeve të shënuara në vend, brenda 24 orëve. Sipas mediave vendase,...

I dha dorën mjekut të infektuar me koronavirus, vetëizolohet Putin

Presidenti i Rusisë Vladimir Putin është vetëizoluar pasi mjeku me të cilin shtrëngoi dorën një javë më parë ka rezultuar i infektuar me COVID-19. Informacionin...

Presidenca ndriçohet nga ngjyrat e flamurit të Italisë

Në shenjë solidariteti me situatën e vështirë që po kalon Italia, ndërtesa e Presidencës është ndriçuar nga ngjyrat e flamurit të shtetit fqinj. Në lidhje...

Haradinaj akuzon Kurtin: Ka interesa direkte me ekonominë e Serbisë

Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj përgjatë një interviste në emisionin “Frontal”, ka hedhur akuza ndaj kryeministrit ende në detyrë të Kosovës Albin Kurtit, lidhur...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT