E martë, 26 Maj, 2020
19 C
Tirana

Etiketa

New York

New York/ Një 5-vjeçar humb jetën nga koronavirusi

Ditën e sotme në New York është raportuar viktima më e vogël, që humb jetën nga një gjendje e rrallë inflamatore, e cila besohet...

Metrotë mbyllen gjatë natës për herë të parë në New York

Administrata për Transport në qytetin e New York-ut planifikon që të ndalë sistemin e metrove nga ora 1:00 deri në 5:00 të mëngjesit të...

Guvernatori Cuomo: Jo hapje të “verbër” të New York-ut

Guvernatori i New York-ut Andrew Cuomo tërhoqi vëmendjen ndaj atyre që i quan kërkesa të parakohshme për rihapje të shtetit. Ai tha se ai e...

New York raporton rënie të numrit të viktimave, ja çfarë thotë guvernatori për rihapjen e vendit

Guvernatori i New York, Andrew Cuomo njoftoi se numri i personave të vdekur nga koronavirusi në vend ka pësuar një ulje. Sipas tij, të shtunën...

New York do të lejojë që farmacitë të kryejnë teste për koronavirus

Shteti i New York-ut, epiqendra e shpërthimit të koronavirusit në SHBA, do të lejojë farmacitë që të kryejnë teste për COVID-19, tha guvernatori i...

Numri i të burgosurve në New York, më i ulëti në 70 vjet

Numri i të burgosurve në New York ka rënë nën 4,000 për herë të parë në 70 vjet në kohën e pandemisë me koronavirus,...

Kryebashkiaku De Blasio: Do të duhen javë që New York të rihapet

Kryetari i Bashkisë së New York-ut Bill de Blasio tha të hënën se mund të duhen javë në mos muaj para se qyteti më...

Bie numri i viktimave nga koronavirusi në New York

Guvernatori i shtetit të New York-ut Andrew Cuomo tha të shtunën se gjatë 24 orëve të fundit në këtë shtet pati 540 të vdekur...

Shifrat tragjike në New York, guvernatori shtyn afatin e izolimit të vendit

Situata e rëndë e krijuar nga koronavirusi, ka bërë që guvernatori i New York, Andrew Cuomo të zgjasë edhe më shumë izolimin e vendit. Sipas...

Vendi më i prekur në SHBA, sa viktima regjistroi New York në 24 orët e fundit

New York mbetet vendi më i prekur nga koronavirusi në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Sipas mediave të huaja, në 24 orët e fundit kanë...

Të fundit

Si paraqitet situata nga COVID-19 në Itali? Dalin të dhënat e fundit

Si paraqitet situata nga COVID-19 në Itali? Autoritetet përkatëse bëjnë me dije se gjatë 24 orëve të fundit, 78 persona kanë ndërruar jetë si pasojë...

Lefter Maliqi paralajmëron ‘tërmet’ në politikë

Deputeti i opozitës Lefter Maliqi, paralajmëron zhvillime të reja në politikën shqiptare. Ai i mëshoi fort faktit se qeverisë Rama po i vjen fundi....

Kur do hapen kopshtet dhe çerdhet? Manastirliu tregon datën

Kopshtet dhe çerdhet në Shqipëri do të hapen nga data 1 Qershor. Vendimin zyrtar e dha Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu. “Strategjia e rihapjes do të...

Rrotacioni vjen me rritjen e pjesëmarrjes në zgjedhje

Nga: Eduard Zaloshnja Rrotacioni i fundit i pushtetit në Shqipëri, ai i 2013-ës, mund të shërbejë si leksioni më i mirë për opozitën e sotme,...

Lëvizja Vetëvendosje kërkon mbajtjen e zgjedhjeve në Podujevë

Lëvizja Vetëvendosje ka njoftuar të martën se kryetari i Qendrës së saj në Podujevë, Bajram Ajeti ka dorëzuar në Komisionin Qendror Zgjedhor (KQZ) kërkesën...
WhatsApp KONTAKTO TT