E enjte, 28 Tetor, 2021
5.5 C
Tirana

“Nevojë për piktura nuk kam”, Meta i përgjigjet ‘ofertës’ së Ramës për ndihmë

Presidenti i Republikës Ilir Meta i është përgjigjur deklaratës së bërë nga kryeministri Edi Rama pak më parë, gjatë një konference të mbajtur me gazetarët. Rama tha se ndjen keqardhje për situatën e vështirë në të cilën ndodhet Meta, ku shtoi se do ta ndihmonte, në rast se do t’i kërkonte ndihmë.

Ndërkohë, presidenti ka reaguar duke e falënderuar për “solidaritetin”, teksa theksoi se gjendja e tij është gjithnjë e në përmirësim.

“Unë e falënderoj për solidaritetin, po të kem ndonjë problem, nevojë për piktura nuk kam, se ai ka qenë për atë punë, megjithatë ndonjë gjë të veçantë mund ta pranoja. Parametrat e mi janë gjithnjë e një përmirësim, jam gati për majën më të lartë që ka vendi, se nuk dua të largohen, për majën e Korabit, nëse e ka me dëshirë të na bashkëngjitet është e mrekullueshme, e di që ka vështirësi në malet e Tropojës, por në Dibër më të lehtë do të ketë”, deklaroi Ilir Meta.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Krujë/ 700 të helmuar në Krujë, fekale dhe urinë bagëtish në ujin e pijshëm

Ka shkuar në mbi 700 numri i qytetarëve të helmuar në Krujë, të cilët kanë kërkuar ndihmë mjekësore. Situata vijon të mbetet kritike, ndërsa...

Debate në Kuvend/Rushaj: Të diskutojmë për Krujën, Balla: Jo debate kafenesh

Helmimi i qytetarëve në Krujë është kthyer në një "mollë sherri" mes kreut të grupit parlamentar të PD-së, Alfred Rushaj dhe kreut të grupit...

Naftëtarët e Ballshit mblidhen para uzinës: Të opozitës vinë vetëm për votat

Naftëtarët e Ballshit janë mbledhur paraditen e sotme para uzinës në një tubim, pasi ende nuk ka një vendim se çfarë do të bëhet...

Pse askush në PD nuk po gëzon për “kandidaturën” e Sali Berishës?

Nga: Mero Baze Sali Berisha shpalli për herë të tretë kandidaturën e tij për të qenë në krye të Partisë Demokratike. Herën e parë më...

“Foltorja sjell largimin e Bashës e Ramës”, Topalli mbështet Berishën

Ish-kryeparlamentarja, Jozefina Topalli, ka deklaruar se “Foltorja” e Sali Berishës ishte iniciativa më e mirë që mund të ndodhte nga lideri historik i demokratëve....