E hënë, 27 Shtator, 2021
20.5 C
Tirana

Neritan Liçaj u përgjigjet deklaratave të Ramës: Mësuesi i vizatimit të mbyllë gojën

Aktori Neritan Liçaj, teksa e quan kryeministrin Rama një mësues vizatimi, ka deklaruar se ai bën mirë të mbyllë gojën lidhur me dhënien e argumenteve pse duhet të shembet godina e Teatrit Kombëtar.

I ftuar në emisionin “Tempora”, Liçaj u shpreh se një ndër aktorët më të mëdhenj botërorë, që ka luajtur në të gjithë botën, sipas tij, e ka cilësuar sallën e teatrit kombëtar më të ngrohtën dhe të bukurën.

Një nga aktorët ikonë të teatrit botëror, ai që ka luajtur “Nënën e Krishtit” tek “Pasioni i Krishitit” që ka dhënë shfaqje aty, meqë na bën gjithologun mësuesi i vizatimit që kemi për kryeministër… Ka luajtur në çdo cep të botës edhe në Alaskë dhe ka thënë në sy të trupës se Teatrit kombëtar: “Nuk kam parë sallë më të veçantë dhe më të ngrohtë teatrale se kjo”. Prandaj mësuesi i vizatimit të mbylli gojën dhe të merret me ato gjërat e veta”, u shpreh Liçaj.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Foto me Sorosin, Berisha i akuzon se projektuan ndarjen e Kosovës

Berisha, nga Ryersoni tek Yuri Kim

Nga: Mentor Kikia Zhvillimet që po ndodhin tani në politikën shqiptare janë më të rëndësishmet që kanë ndodhur që nga vitet 1990-1992. Dhe kanë për...

Bërnabiq: BE nuk po bën asgjë, ose fare pak për situatën në Kosovë

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, tha se Bashkimi Evropian, në këtë moment, “nuk po bën asgjë, ose po bën fare pak” në lidhje me...

Dojna Mema i bashkohet ‘Big Brother Vip’, zbulohet pozicioni që i është besuar

“Big Brother Vip” starton në fillim të tetorit. Edhe ky edicion do të drejtohet nga Arbana Osmani. Revista “Vip Magazine” ka zbuluar se Dojna Mema...

Asnjë i dënuar për atentatin tek ‘Komuna e Parisit’, lihen të lirë dajë e nip

Viktor Marku dhe Sebastian Mali, të cilët akuzoheshin për vrasjen e Hekuran Billës, janë liruar nga qelia. Me vendim të Gjykatës, nga ‘arrest me...

“Qeveritë të takohen më shpesh”, akademiku Rexhep Qosja mesazh Ramës dhe Kurtit

Në ceremoninë e vlerësimit nga Edi Rama me titullin “Kordoni i Madh me Yllin e Medaljes”, të zhvilluar në Prishtinë, akademiku i njohur Rexhep...