E martë, 30 Nëntor, 2021
8.5 C
Tirana

Në protestë për pensionin, invalidi tërhiqet zvarrë

Një qytetar është tërhequr zvarrë nga policia gjatë protestës së zhvilluar nga opozita përpara Kuvendit,

Bëhet fjalë për Gjergj Çunin, nga qyteti i Shkodrës, i cili po protestonte pasi i kanë hequr pensionin e invaliditetit.

“Unë jam invalid që nga viti 2011. Jam bërë operacion tek spitali ushtarak dhe meqë kanë shkurtuar këmbën 7 centimetra. Dhe në atë spital kam marrë statusin invalid i plotë, nga 2011 deri në 2018. Por nuk e marr më.”, është shprehur Gjergj Çuni për ‘Fax News’.

Përmes fotos, invalidi shfaqet duhet u tërhequr zvarrë nga një efektiv policie, ndërsa në dorë  mban dy flamuj, atë shqiptar dhe të BE-së.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Foltorja e Kuçovës dhe kuvendi i partisë: numrat, superstruktura e ideologjia

Nga: Genc Pollo 1-NUMRAT E KUÇOVËS E MË GJERË  Javën e kaluar isha i pranishëm në Foltoren e PD-së në Kuçovë; aty kam shërbyer si deputet...

Implementohet teknologjia e re për pozicionin jashtë loje

FIFA vjen me risi, ku do të implementohet teknologjia e re për pozicionin jashtë loje. Kjo teknologji të re, do të implementohet në Kupën...

Çfarë dimë për variantin Omicron, që po “gjunjëzon” botën

Varianti Omicron i COVID-19, paraqet një rrezik global "shumë të lartë", tha të hënën Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). Varianti, i klasifikuar zyrtarisht si 'B.1.1.529'...

Dha dorëheqjen javën e kaluar, kryeministrja e Suedisë rikthehet në detyrë

Magdalena Andersson, e cila dha dorëheqjen shtatë orë pasi u zgjodh si kryeministrja e parë femër e Suedisë javën e kaluar, është përzgjedhur sërish...

Ishte duke raportuar LIVE, gazetaren e ngacmojnë duke e prekur nga të pasmet

Një incident ka ndodhur me një gazetare sportive, e cila gjatë raportimit LIVE është ngacmuar nga një person. Por edhe ajo nuk ka qëndruar...