E mërkurë, 22 Shtator, 2021
14.5 C
Tirana

Në ‘luftë’ për pronën për 6 orë me radhë, pezullohet nga puna policja

Vajza që shihni në foto quhet Blerta Dervishi dhe deri më sot ishte punonjëse e policisë pranë Repartit “Shqiponja” në Policinë e Tiranës.

Dje, për të mbrojtur banesën e saj pranë shkollës “Petro Nini”, Dervishi kundërshtoi efektivët e policisë si dhe punonjësit e Përmbarimit për 6 orë me radhë.

Sot, ajo ka marrë lajmin se është pezulluar nga detyra, me motivacionin se ka penguar punonjësit e policisë në ushtrimin e detyrës.

Konflikti i djeshëm ndodhi mes banorëve dhe forcave të policisë dhe punonjësve të përmbarimit, pasi banorët kundërshtuan prishjen e banesave, duke u përplasur fizikisht.

Pamjet janë transmetuar live në të gjitha mediat, ndërsa në një moment është vënë re Dervishi teksa i hoqi nga dora njërit prej banorëve, një sëpatë që mbante në dorë pas portës së hekurit, duke shmangur në çdo moment përshkallëzimin e situatës në dhunë.

Dje me urdhër të ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj, u lirua nga detyra edhe drejtori i Policisë së Tiranës, Kastriot Skënderi ndërsa vendin e tij e mori përkohësisht zv.drejtori Dhimitraq Ziu. Ministri kritikoi efektivët për punë jo efikase.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Për një parlamentarizëm antimafie, antikorrupsion

Nga: Pëllumb Nako Parlamenti filloi punimet nën një normalitet absolut. Sigurisht, u krijuan edhe komisionet përkatëse, të njëjtë si të viteve e dekadave më parë....

Alternime kthjellimesh dhe vranësira. Nesër priten teshje shiu të izoluara

Ditën e merkurë, vendi ynë pritet të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiu...

Artan Hoxha: Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim ka zhvilluar së fundmi një takim me 15 prokurorët e SPAK, ku ka përçuar mesazhe të rëndësishme....

Lajçak i shqetësuar për situatën në veri të Kosovës

Përfaqësuesi i BE për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se ka njoftuar vendet e BE-së për situatën në veri të Kosovës. Me anë...

Kurti takim me ambasadorët e QUINT-it, zbulon vendimin e fundit

Kryeministri Albin Kurti ka pritur sot në takim ambasadorët e vendeve të QUINT-it, ku është diskutuar lidhur me reciprocitetin e targave me Serbinë. Kurti...